آرم پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

نوع مرکز: پژوهشگاه دولتی

استان: تهران

شهر: تهران

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی یک پژوهشگاه دولتی در شهر تهران، استان تهران است. و در سال 1373 تاسیس شده است. در حال حاضر 453 دانشجو و 72 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 2318 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی صاحب امتیاز و ناشر 43 مجله تخصصی است و تا کنون 4 همایش توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 59 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1402 پژوهشگران پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «ایران» و «فرزندآوری» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
2318
کل مقالات ISI
59 مقاله
کل مجلات
43 ژورنال
کل کنفرانسها
4 همایش
کل دانشجویان
453 نفر
کل اساتید
72 نفر
مساحت (مترمربع)
-
طرح های پژوهشی
0 طرح
شاخص کارآفرینی
بدون داده

رتبه‌ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

نمودار مقابل رتبه (Rank) پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی تاکنون 2318 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 2099 مقاله ژورنالی و 219 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 59 مقاله توسط پژوهشگران پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 4 همایش توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شده است. لیست همه همایشها

ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ناشر 43 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
کارآفرینی و نوآوری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
اطلاعات پایه برای ارزیابی شاخصهای کارآفرینی و نوآوری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با همکاری پایگاه اکوسیستم کارآفرینی ایران استخراج و تحلیل می شوند. کلیه زیر مجموعه های کارآفرینی دانشگاهها می توانند به رایگان اطلاعات اجزاء اکوسیستم کارآفرینی خود را در اکوسیستم کارآفرینی ایران ثبت نمایند تا مبنای شاخصهای کارآفرینی کامل شود.
آرم اکوسیستم کارآفرینی
تاکنون هیچ داده مربوط به بخشهای کارآفرینی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی شامل مراکز نوآوری، پارک علم و فناوری، شتابدهنده، مرکز رشد، فضای کار اشتراکی، و استارتاپ در اکوسیستم کارآفرینی ایران ثبت نشده است.

همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 1034 مقاله مشترک با 152 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

شرکای علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

شرکای علمی اصلی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی طی سالهای گذشته مراکز زیر هستند. مراکزی که اساتید و پژوهشگران پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ترجیح داده اند بیشترین طرح های پژوهشی و تحقیقاتی خود را با این مراکز به انجام رسانند

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1402 محورهای اصلی مقالات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در سال 1402 موضوع ایران و فرزندآوری می باشد.

موضوعات داغ پژوهشی

بر اساس تحلیلهای محتوایی صورت گرفته بر روی مقالات تولیدی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در سال 1402 موضوعات و کلیدواژه های زیر بیشتر مورد توجه پژوهشگران و محققان پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بوده است.

طرح های پژوهشی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی*

بخش عظیم طرح های پژوهشی و تحقیقاتی مجموعه سیویلیکا در حال نمایه سازی داده های طرح های تحقیقاتی کشور است. ما بر اساس این دادها اطلاعات در حال تکمیلی از تعداد پروژه های علمی و طرح های تحقیقاتی کشور داریم که توسط هر مرکز علمی در جایگاه مجری طرح و یا کارفرما انجام شده است. نمودار روبرور تعداد پروژه هایی را نشان می دهد که پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به عنوان مجری پروژه و یا کارفرمای پروژه تحقیقاتی دخیل بوده است.
بر اساس داده های ثبت شده در طرح های پژوهشی و تحقیقاتی تاکنون 0 طرح پژوهشی توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی انجام شده است.

* این بخش به در حال تکمیل محتوا می باشد. مراکز علمی می توانند در تکمیل این داده ها همکاری نمایند.

افراد مهم علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

اساتید و اعضای هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی که تاکنون دارای سمت علمی و اجرایی در یکی از کنفرانسها و ژورنالهای ثبت شده در مجموعه سیویلیکا باشند در این بخش نمایش داده می شوند. اطلاعات این افراد در پایگاه فعالان علم و پژوهش ایران به صورت کاملتر ارائه می شود.

اعضای هیأت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

ارتباط با پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
نام مرکز: پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی نوع مرکز: پژوهشگاه دولتی استان: تهران شهر: تهران آدرس: بزرگراه کردستان - خیابان دکتر صادق آئینه وند (۶۴غربی)- کدپستی :۱۴۳۷۷۷۴۶۸۱ وبسایت دانشگاه: http://www.ihcs.ac.ir/ شماره تلفن: 88046891 - 88046892 - 88046893 شماره فکس:
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران