آرم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

نوع مرکز: دانشگاه علوم پزشکی

استان: تهران

شهر: تهران

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یک دانشگاه علوم پزشکی در شهر تهران، استان تهران است. و در سال 1339 تاسیس شده است. در حال حاضر 12600 دانشجو و 1414 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 3541 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی صاحب امتیاز و ناشر 22 مجله تخصصی است و تا کنون 45 همایش توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 665 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1398 پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «ایران» و «حوادث ترافیکی» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
3541
کل مقالات ISI
665 مقاله
کل مجلات
22 ژورنال
کل کنفرانسها
45 همایش
کل دانشجویان
12600 نفر
کل اساتید
1414 نفر
مساحت (مترمربع)
-
طرح های پژوهشی
2 طرح
شاخص کارآفرینی
بدون داده

رتبه‌ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

نمودار مقابل رتبه (Rank) دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکنون 3541 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 1240 مقاله ژورنالی و 2301 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 665 مقاله توسط پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 45 همایش توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شده است. لیست همه همایشها

 • نخستين همايش بين المللي اخلاق، الهيات و بلاياي فراگير با محوريت بيماري كرونا

  نخستين همايش بين المللي اخلاق، الهيات و بلاياي فراگير با محوريت بيماري كرونا

  مشاهده جزئیات
 • هفتمين كنگره بين المللي نارسائي قلب ايران و هفتمين كنگره انجمن جهاني نارسايي قلب

  هفتمين كنگره بين المللي نارسائي قلب ايران و هفتمين كنگره انجمن جهاني نارسايي قلب

  مشاهده جزئیات
 • هشتمين همايش بين المللي علوم شناختي

  هشتمين همايش بين المللي علوم شناختي

  مشاهده جزئیات
 • سيزدهمين همايش دانشجويي تازه هاي علوم بهداشتي كشور

  سيزدهمين همايش دانشجويي تازه هاي علوم بهداشتي كشور

  مشاهده جزئیات
 • چهارمين كنگره سلامت مردان و دوازدهمين كنگره مركز تحقيقات سلامت مردان و بهداشت باروري

  چهارمين كنگره سلامت مردان و دوازدهمين كنگره مركز تحقيقات سلامت مردان و بهداشت باروري

  مشاهده جزئیات
 • پنجمين كنگره بين المللي سرطانهاي دستگاه گوارش

  پنجمين كنگره بين المللي سرطانهاي دستگاه گوارش

  مشاهده جزئیات
ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ناشر 22 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
کارآفرینی و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
اطلاعات پایه برای ارزیابی شاخصهای کارآفرینی و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با همکاری پایگاه اکوسیستم کارآفرینی ایران استخراج و تحلیل می شوند. کلیه زیر مجموعه های کارآفرینی دانشگاهها می توانند به رایگان اطلاعات اجزاء اکوسیستم کارآفرینی خود را در اکوسیستم کارآفرینی ایران ثبت نمایند تا مبنای شاخصهای کارآفرینی کامل شود.
آرم اکوسیستم کارآفرینی
تاکنون هیچ داده مربوط به بخشهای کارآفرینی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شامل مراکز نوآوری، پارک علم و فناوری، شتابدهنده، مرکز رشد، فضای کار اشتراکی، و استارتاپ در اکوسیستم کارآفرینی ایران ثبت نشده است.

همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 2117 مقاله مشترک با 196 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

شرکای علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

شرکای علمی اصلی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی طی سالهای گذشته مراکز زیر هستند. مراکزی که اساتید و پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ترجیح داده اند بیشترین طرح های پژوهشی و تحقیقاتی خود را با این مراکز به انجام رسانند

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1398 محورهای اصلی مقالات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1398 موضوع ایران و حوادث ترافیکی می باشد.

موضوعات داغ پژوهشی

بر اساس تحلیلهای محتوایی صورت گرفته بر روی مقالات تولیدی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سال 1398 موضوعات و کلیدواژه های زیر بیشتر مورد توجه پژوهشگران و محققان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بوده است.

طرح های پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی*

بخش عظیم طرح های پژوهشی و تحقیقاتی مجموعه سیویلیکا در حال نمایه سازی داده های طرح های تحقیقاتی کشور است. ما بر اساس این دادها اطلاعات در حال تکمیلی از تعداد پروژه های علمی و طرح های تحقیقاتی کشور داریم که توسط هر مرکز علمی در جایگاه مجری طرح و یا کارفرما انجام شده است. نمودار روبرور تعداد پروژه هایی را نشان می دهد که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان مجری پروژه و یا کارفرمای پروژه تحقیقاتی دخیل بوده است.
بر اساس داده های ثبت شده در طرح های پژوهشی و تحقیقاتی تاکنون 2 طرح پژوهشی توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شده است.

* این بخش به در حال تکمیل محتوا می باشد. مراکز علمی می توانند در تکمیل این داده ها همکاری نمایند.

افراد مهم علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 • علی رمضانخانی
  علی رمضانخانی عضو هیأت علمی گروه بهداشت عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
 • حسن تنکابنی
  حسن تنکابنی دانشیار اعصاب کودکان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 • رضا سعیدی
  رضا سعیدی استادیار، دانشکده سلامت، ایمنی و محیط زیست، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران ایران.
 • عباس حق پرست
  عباس حق پرست استاد،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
 • جمال شمس
  جمال شمس دانشیار، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
 • محمد رنجبریان
  محمد رنجبریان گروه بهداشت حرفه ای، دانشکده بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران،‌ ایران
 • فروزان کریمی
  فروزان کریمی دانشیار دانشکده پزشکی، دانشکده پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تهران، ایران
 • علی اکبر نورعلی زاده
  علی اکبر نورعلی زاده دانشیار،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
 • محمد مهدی تقدیری
  محمد مهدی تقدیری استاد گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 • ساسان توانا
  ساسان توانا استادیـــار گروه بیماریهای ریه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 • اسماعیل حاجی نصراله
  اسماعیل حاجی نصراله دانشیار گروه جراحی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 • علیرضا ظهیرالدین
  علیرضا ظهیرالدین استاد گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که تاکنون دارای سمت علمی و اجرایی در یکی از کنفرانسها و ژورنالهای ثبت شده در مجموعه سیویلیکا باشند در این بخش نمایش داده می شوند. اطلاعات این افراد در پایگاه فعالان علم و پژوهش ایران به صورت کاملتر ارائه می شود.

اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
ارتباط با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
نام مرکز: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نوع مرکز: دانشگاه علوم پزشکی استان: تهران شهر: تهران آدرس: بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی وبسایت دانشگاه: http://sbmu.ac.ir/ شماره تلفن: 23871 - 021 شماره فکس:
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران