دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بهبهان در یک نگاه

۱ کل مقالات داخلی ۰ کل مقالات ISI ۰ کل مجلات ۱ کل کنفرانسها ۲۲۷ کل دانشجویان ۲۳ کل اساتید ۲۷ قدمت دانشگاه به زودی طرحهای پژوهشی غیر از داده های تعداد دانشجویان و تعداد اساتید دانشگاه که به صورت دستی از سایت دانشگاه و یا آمار منتشر شده موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی استخراج شده است سایر داده ها به صورت خودکار و بر اساس پایش ماشینی بروی مقالات نمایه شده از کنفرانسها و ژورنالهای کشور و یا پایگاههای بین المللی صورت می پذیرد. در صورتی که مغایرتی در داده های واقعی و آمار اعلام شده از روی این سایت ملاحظه می نمایید، می توانید از طریق بخش ارتباط با ما با کارشناسان سیویلیکا برای رفع مغایرت ارتباط بگیرید.

رتبه دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بهبهان در سالهای اخیر

دغدغه اصلی محققان دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بهبهان در سال ۱۳۹۶ موضوع نشاط اجتماعی و دانشجویان بوده است.
توضیح نمودار رتبه بندی سالانه

نمودار زیر رتبه (Rank) دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بهبهان را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بهبهان در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است.
هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود.
با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال ۱۳۹۷ نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.نمودار سالانه مقالات دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بهبهان به تفکیک مقالات کنفرانسی و ژورنالی

توضیح نمودار سالانه تولید مقالات علمی

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بهبهان در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بهبهان می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI منتشر شده توسطدانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بهبهان

توضیح نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بهبهان در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بهبهان می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار کنفرانسهای برگزار شده و شماره نشریات منتشره دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بهبهان

توضیح نمودار کنفرانسها و ژورنالها

نمودار زیر شامل دو سری داده است. سری اول، تعداد کنفرانسهایی که دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بهبهان در هر سال برگزار نموده است و سری دوم شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.همکاران استراتژیک علمی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بهبهان

توضیح نمودار همکاران استراتژیک علمی

تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بهبهان با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

نمودار چگالی موضوعات مهم پژوهشی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بهبهان

توضیح نمودار چگالی موضوعات پژوهشی

عمده محورها و کلیدواژه های علمی مورد بحث توسط پژوهشگران دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بهبهان در مقالات تولیدی سال 1396 به صورت زیر می باشد. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند.
یعنی دغدغه اصلی محققان 1396 موضوع نشاط اجتماعی و دانشجویان می باشد.

بهبهان نیز همانند سایر شهرستان ها، قبل از انقلاب اسلامی دارای سازمانی بنام بهداری بود که عهده دار مسایل بهداشتی و درمانی جامعه بود و از سال 1358 شبکه بهداشت و درمان بهبهان زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تاسیس  گردید و با معاونت بهداشت و معاونت درمان به کار خود ادامه داد. در سال 1370 از طریق کنکور سراسری در دو رشته تحصیلی رادیولوژی و اتاق عمل در مقطع کاردانی دانشجو پذیرفت. در نتیجه پیگیری های مسئولین دانشگاه علوم پزشکی اهواز و مساعدت وزیر محترم بهداشت و درمان در دویست و دهمین جلسه شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی مورخ 90/1/27 بعنوان دانشکده علوم پزشکی بهبهان از اهواز جدا شده و به عنوان دانشکده مستقل، فعالیت خود را آغاز نمود. 
معاونت های این دانشکده شامل: توسعه مدیریت و منابع، درمان، بهداشت و آموزش، تحقیقات و دانشجویی فرهنگی می باشد.
بیمارستان های تابعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان، بیمارستان دکتر مصطفی شهیدزاده، بیمارستان فریده بهبهانی و بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی آغاجری می باشند. بیمارستان ولیعصر(عج الله) نیز در حال احداث می باشد.
در حال حاضر دانشکده پیراپزشکی در رشته های رادیولوژی، اتاق عمل و پرستاری در مقطع کارشناسی پیوسته و رشته های بهداشت محیط، بهداشت عمومی و بهداشت حرفه ای در مقطع کارشناسی ناپیوسته دانشجو می پذیرد.