آرم دانشگاه علم و صنعت ایران

دانشگاه علم و صنعت ایران

نوع مرکز: دانشگاه دولتی

استان: تهران

شهر: تهران

دانشگاه علم و صنعت ایران یک دانشگاه دولتی در شهر تهران، استان تهران است. و در سال 1308 تاسیس شده است. در حال حاضر 10837 دانشجو و 608 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 27568 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.دانشگاه علم و صنعت ایران صاحب امتیاز و ناشر 11 مجله تخصصی است و تا کنون 100 همایش توسط دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 20329 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از دانشگاه علم و صنعت ایران را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1403 پژوهشگران دانشگاه علم و صنعت ایران بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «پد زیر ریل» و «پد زیر تراورس» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
27568
کل مقالات ISI
20329 مقاله
کل مجلات
11 ژورنال
کل کنفرانسها
100 همایش
کل دانشجویان
10837 نفر
کل اساتید
608 نفر
مساحت (مترمربع)
-
طرح های پژوهشی
2 طرح
شاخص کارآفرینی
A+

رتبه‌ دانشگاه علم و صنعت ایران

نمودار مقابل رتبه (Rank) دانشگاه علم و صنعت ایران را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه علم و صنعت ایران در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی دانشگاه علم و صنعت ایران

دانشگاه علم و صنعت ایران تاکنون 27568 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 5356 مقاله ژورنالی و 22212 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات دانشگاه علم و صنعت ایران را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از دانشگاه علم و صنعت ایران نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات دانشگاه علم و صنعت ایران دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی دانشگاه علم و صنعت ایران

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 20329 مقاله توسط پژوهشگران دانشگاه علم و صنعت ایران در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط دانشگاه علم و صنعت ایران را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های دانشگاه علم و صنعت ایران

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط دانشگاه علم و صنعت ایران را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 100 همایش توسط دانشگاه علم و صنعت ایران برگزار شده است. لیست همه همایشها

ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران دانشگاه علم و صنعت ایران ناشر 11 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای دانشگاه علم و صنعت ایران که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
کارآفرینی و نوآوری دانشگاه علم و صنعت ایران
اطلاعات پایه برای ارزیابی شاخصهای کارآفرینی و نوآوری دانشگاه علم و صنعت ایران با همکاری پایگاه اکوسیستم کارآفرینی ایران استخراج و تحلیل می شوند. کلیه زیر مجموعه های کارآفرینی دانشگاهها می توانند به رایگان اطلاعات اجزاء اکوسیستم کارآفرینی خود را در اکوسیستم کارآفرینی ایران ثبت نمایند تا مبنای شاخصهای کارآفرینی کامل شود.
آرم اکوسیستم کارآفرینی
 • پارک علم و فناوری
  0
 • شتابدهنده
  1
 • مرکز رشد
  1
 • فضای کار اشتراکی
  0
 • استارتاپ
  5
 • شرکتهای کارآفرین
  0
 • فعالان اکوسیستم
  122


همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط دانشگاه علم و صنعت ایران در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 13990 مقاله مشترک با 482 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه علم و صنعت ایران با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

شرکای علمی دانشگاه علم و صنعت ایران

شرکای علمی اصلی دانشگاه علم و صنعت ایران طی سالهای گذشته مراکز زیر هستند. مراکزی که اساتید و پژوهشگران دانشگاه علم و صنعت ایران ترجیح داده اند بیشترین طرح های پژوهشی و تحقیقاتی خود را با این مراکز به انجام رسانند

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1403 محورهای اصلی مقالات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان دانشگاه علم و صنعت ایران در سال 1403 موضوع پد زیر ریل و پد زیر تراورس می باشد.

موضوعات داغ پژوهشی

بر اساس تحلیلهای محتوایی صورت گرفته بر روی مقالات تولیدی دانشگاه علم و صنعت ایران در سال 1403 موضوعات و کلیدواژه های زیر بیشتر مورد توجه پژوهشگران و محققان دانشگاه علم و صنعت ایران بوده است.

طرح های پژوهشی دانشگاه علم و صنعت ایران*

بخش عظیم طرح های پژوهشی و تحقیقاتی مجموعه سیویلیکا در حال نمایه سازی داده های طرح های تحقیقاتی کشور است. ما بر اساس این دادها اطلاعات در حال تکمیلی از تعداد پروژه های علمی و طرح های تحقیقاتی کشور داریم که توسط هر مرکز علمی در جایگاه مجری طرح و یا کارفرما انجام شده است. نمودار روبرور تعداد پروژه هایی را نشان می دهد که دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان مجری پروژه و یا کارفرمای پروژه تحقیقاتی دخیل بوده است.
بر اساس داده های ثبت شده در طرح های پژوهشی و تحقیقاتی تاکنون 2 طرح پژوهشی توسط دانشگاه علم و صنعت ایران انجام شده است.

* این بخش به در حال تکمیل محتوا می باشد. مراکز علمی می توانند در تکمیل این داده ها همکاری نمایند.

افراد مهم علمی دانشگاه علم و صنعت ایران

اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران که تاکنون دارای سمت علمی و اجرایی در یکی از کنفرانسها و ژورنالهای ثبت شده در مجموعه سیویلیکا باشند در این بخش نمایش داده می شوند. اطلاعات این افراد در پایگاه فعالان علم و پژوهش ایران به صورت کاملتر ارائه می شود.

اعضای هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

ارتباط با دانشگاه علم و صنعت ایران
نام مرکز: دانشگاه علم و صنعت ایران نوع مرکز: دانشگاه دولتی استان: تهران شهر: تهران آدرس: تهران - میدان رسالت، خیابان هنگام، خیابان دانشگاه، دانشگاه علم و صنعت ایران - دبیرخانه مرکزی-کد پستی: ۱۶۸۴۶۱۳۱۱۴ -صندوق پستی: ۱۶۳- ۱۶۷۶۵ وبسایت دانشگاه: http://www.iust.ac.ir شماره تلفن: 77451500-9- 50-77240540 شماره فکس: 77240406 - 77209072
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران