آرم دانشگاه صنعتی امیرکبیر

دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نوع مرکز: دانشگاه دولتی

استان: تهران

شهر: تهران

دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال 1337 تاسیس شده است. در حال حاضر 14430 دانشجو و 585 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 18362 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.دانشگاه صنعتی امیرکبیر صاحب امتیاز و ناشر 4 مجله تخصصی است و تا کنون 52 همایش توسط دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 21938 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از دانشگاه صنعتی امیرکبیر را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1397 پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «الکتروریسی» و «دینامیک سیالات محاسباتی» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
18362
کل مقالات ISI
21938 مقاله
کل مجلات
4 ژورنال
کل کنفرانسها
52 همایش
کل دانشجویان
14430 نفر
کل اساتید
585 نفر
مساحت (مترمربع)
وارد نشده است
طرح های پژوهشی
به زودی
کارآفرینی و نوآوری
به زودی

رتبه‌ دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نمودار مقابل رتبه (Rank) دانشگاه صنعتی امیرکبیر را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه صنعتی امیرکبیر در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکنون 18362 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 1106 مقاله ژورنالی و 17256 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات دانشگاه صنعتی امیرکبیر را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از دانشگاه صنعتی امیرکبیر نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات دانشگاه صنعتی امیرکبیر دسترسی داشته باشید.

نمودار مقالات بین‌المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 21938 مقاله توسط پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط دانشگاه صنعتی امیرکبیر را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط دانشگاه صنعتی امیرکبیر را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 52 همایش توسط دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شده است. لیست همه همایشها

ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران دانشگاه صنعتی امیرکبیر ناشر 4 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای دانشگاه صنعتی امیرکبیر که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط دانشگاه صنعتی امیرکبیر در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 8388 مقاله مشترک با 375 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1397 محورهای اصلی مقالات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال 1397 موضوع الکتروریسی و دینامیک سیالات محاسباتی می باشد.

اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر
    تاکنون هیچ عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در پایگاه سیویلیکا صفحه تخصصی ایجاد نکرده است. با ایجاد صفحه تخصصی به صورت خودکار در این صفحه نمایش داده می شود.

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر
ارتباط با دانشگاه صنعتی امیرکبیر
نام مرکز: دانشگاه صنعتی امیرکبیر نوع مرکز: دانشگاه دولتی استان: تهران شهر: تهران آدرس: تهران ، خیابان حافظ ، 424، دانشگاه صنعتی امیرکبیر .کد پستی 1591634311 صندوق پستی ۴۴۱۳-۱۵۸۷۵ وبسایت دانشگاه: http://www.aut.ac.ir/ شماره تلفن: +98 (21)64540-1 شماره فکس: +98 (21) 6413969
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران