آرم دانشگاه تربیت مدرس

دانشگاه تربیت مدرس

نوع مرکز: دانشگاه دولتی

استان: تهران

شهر: تهران

دانشگاه تربیت مدرس یک دانشگاه دولتی در شهر تهران، استان تهران است. و در سال 1360 تاسیس شده است. در حال حاضر 9200 دانشجو و 667 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 45541 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.دانشگاه تربیت مدرس صاحب امتیاز و ناشر 30 مجله تخصصی است و تا کنون 60 همایش توسط دانشگاه تربیت مدرس برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 30636 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از دانشگاه تربیت مدرس را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1403 پژوهشگران دانشگاه تربیت مدرس بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «نرخ ارز» و «نرخ ارز» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
45541
کل مقالات ISI
30636 مقاله
کل مجلات
30 ژورنال
کل کنفرانسها
60 همایش
کل دانشجویان
9200 نفر
کل اساتید
667 نفر
مساحت (مترمربع)
107,725
طرح های پژوهشی
4 طرح
شاخص کارآفرینی
A+

رتبه‌ دانشگاه تربیت مدرس

نمودار مقابل رتبه (Rank) دانشگاه تربیت مدرس را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه تربیت مدرس در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی دانشگاه تربیت مدرس

دانشگاه تربیت مدرس تاکنون 45541 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 18971 مقاله ژورنالی و 26570 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات دانشگاه تربیت مدرس را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از دانشگاه تربیت مدرس نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات دانشگاه تربیت مدرس دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی دانشگاه تربیت مدرس

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 30636 مقاله توسط پژوهشگران دانشگاه تربیت مدرس در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط دانشگاه تربیت مدرس را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های دانشگاه تربیت مدرس

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط دانشگاه تربیت مدرس را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 60 همایش توسط دانشگاه تربیت مدرس برگزار شده است. لیست همه همایشها

ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران دانشگاه تربیت مدرس ناشر 30 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای دانشگاه تربیت مدرس که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
کارآفرینی و نوآوری دانشگاه تربیت مدرس
اطلاعات پایه برای ارزیابی شاخصهای کارآفرینی و نوآوری دانشگاه تربیت مدرس با همکاری پایگاه اکوسیستم کارآفرینی ایران استخراج و تحلیل می شوند. کلیه زیر مجموعه های کارآفرینی دانشگاهها می توانند به رایگان اطلاعات اجزاء اکوسیستم کارآفرینی خود را در اکوسیستم کارآفرینی ایران ثبت نمایند تا مبنای شاخصهای کارآفرینی کامل شود.
آرم اکوسیستم کارآفرینی
 • پارک علم و فناوری
  1
 • شتابدهنده
  0
 • مرکز رشد
  1
 • فضای کار اشتراکی
  0
 • استارتاپ
  3
 • شرکتهای کارآفرین
  38
 • فعالان اکوسیستم
  104


همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط دانشگاه تربیت مدرس در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 30080 مقاله مشترک با 636 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه تربیت مدرس با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

شرکای علمی دانشگاه تربیت مدرس

شرکای علمی اصلی دانشگاه تربیت مدرس طی سالهای گذشته مراکز زیر هستند. مراکزی که اساتید و پژوهشگران دانشگاه تربیت مدرس ترجیح داده اند بیشترین طرح های پژوهشی و تحقیقاتی خود را با این مراکز به انجام رسانند

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1403 محورهای اصلی مقالات علمی دانشگاه تربیت مدرس به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان دانشگاه تربیت مدرس در سال 1403 موضوع نرخ ارز و نرخ ارز می باشد.

طرح های پژوهشی دانشگاه تربیت مدرس*

بخش عظیم طرح های پژوهشی و تحقیقاتی مجموعه سیویلیکا در حال نمایه سازی داده های طرح های تحقیقاتی کشور است. ما بر اساس این دادها اطلاعات در حال تکمیلی از تعداد پروژه های علمی و طرح های تحقیقاتی کشور داریم که توسط هر مرکز علمی در جایگاه مجری طرح و یا کارفرما انجام شده است. نمودار روبرور تعداد پروژه هایی را نشان می دهد که دانشگاه تربیت مدرس به عنوان مجری پروژه و یا کارفرمای پروژه تحقیقاتی دخیل بوده است.
بر اساس داده های ثبت شده در طرح های پژوهشی و تحقیقاتی تاکنون 4 طرح پژوهشی توسط دانشگاه تربیت مدرس انجام شده است.

* این بخش به در حال تکمیل محتوا می باشد. مراکز علمی می توانند در تکمیل این داده ها همکاری نمایند.

افراد مهم علمی دانشگاه تربیت مدرس

اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس که تاکنون دارای سمت علمی و اجرایی در یکی از کنفرانسها و ژورنالهای ثبت شده در مجموعه سیویلیکا باشند در این بخش نمایش داده می شوند. اطلاعات این افراد در پایگاه فعالان علم و پژوهش ایران به صورت کاملتر ارائه می شود.

اعضای هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

ارتباط با دانشگاه تربیت مدرس
نام مرکز: دانشگاه تربیت مدرس نوع مرکز: دانشگاه دولتی استان: تهران شهر: تهران آدرس: تهران،دانشگاه تربیت مدرس، معاونت آموزشی وبسایت دانشگاه: http://www.modares.ac.ir شماره تلفن: 21-82880 شماره فکس: 21-82880
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران