آرم دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی

نوع مرکز: دانشگاه دولتی

استان: تهران

شهر: تهران

دانشگاه شهید بهشتی در سال 1338 تاسیس شده است. در حال حاضر 17000 دانشجو و 1290 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 14542 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.دانشگاه شهید بهشتی صاحب امتیاز و ناشر 28 مجله تخصصی است و تا کنون 40 همایش توسط دانشگاه شهید بهشتی برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 37374 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از دانشگاه شهید بهشتی را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1397 پژوهشگران دانشگاه شهید بهشتی بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «توسعه پایدار» و «ایران» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
14542
کل مقالات ISI
37374 مقاله
کل مجلات
28 ژورنال
کل کنفرانسها
40 همایش
کل دانشجویان
17000 نفر
کل اساتید
1290 نفر
مساحت (مترمربع)
وارد نشده است
طرح های پژوهشی
به زودی
کارآفرینی و نوآوری
به زودی

رتبه‌ دانشگاه شهید بهشتی

نمودار مقابل رتبه (Rank) دانشگاه شهید بهشتی را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه شهید بهشتی در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی دانشگاه شهید بهشتی

دانشگاه شهید بهشتی تاکنون 14542 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 2333 مقاله ژورنالی و 12209 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات دانشگاه شهید بهشتی را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از دانشگاه شهید بهشتی نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات دانشگاه شهید بهشتی دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 37374 مقاله توسط پژوهشگران دانشگاه شهید بهشتی در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط دانشگاه شهید بهشتی را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های دانشگاه شهید بهشتی

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط دانشگاه شهید بهشتی را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 40 همایش توسط دانشگاه شهید بهشتی برگزار شده است. لیست همه همایشها

ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران دانشگاه شهید بهشتی ناشر 28 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای دانشگاه شهید بهشتی که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط دانشگاه شهید بهشتی در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 8378 مقاله مشترک با 432 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه شهید بهشتی با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1397 محورهای اصلی مقالات علمی دانشگاه شهید بهشتی به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان دانشگاه شهید بهشتی در سال 1397 موضوع توسعه پایدار و ایران می باشد.

موضوعات داغ پژوهشی

بر اساس تحلیلهای محتوایی صورت گرفته بر روی مقالات تولیدی دانشگاه شهید بهشتی در سال 1397 موضوعات و کلیدواژه های زیر بیشتر مورد توجه پژوهشگران و محققان دانشگاه شهید بهشتی بوده است.

اعضای هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی
ارتباط با دانشگاه شهید بهشتی
نام مرکز: دانشگاه شهید بهشتی نوع مرکز: دانشگاه دولتی استان: تهران شهر: تهران آدرس: تهران، بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن،ميدان شهيد شهرياری، بلوار دانشجو، کد پستی 1983969411  وبسایت دانشگاه: http://www.sbu.ac.ir شماره تلفن: 22431920- 29902233 شماره فکس: 22431919
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران