آرم دانشگاه علامه طباطبائی

دانشگاه علامه طباطبائی

نوع مرکز: دانشگاه دولتی

استان: تهران

شهر: تهران

دانشگاه علامه طباطبائی یک دانشگاه دولتی در شهر تهران، استان تهران است. و در سال 1363 تاسیس شده است. در حال حاضر 16487 دانشجو و 1513 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 27972 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.دانشگاه علامه طباطبائی صاحب امتیاز و ناشر 55 مجله تخصصی است و تا کنون 22 همایش توسط دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 326 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از دانشگاه علامه طباطبائی را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1403 پژوهشگران دانشگاه علامه طباطبائی بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «امنیت انرژی» و «امنیت انرژی» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
27972
کل مقالات ISI
326 مقاله
کل مجلات
55 ژورنال
کل کنفرانسها
22 همایش
کل دانشجویان
16487 نفر
کل اساتید
1513 نفر
مساحت (مترمربع)
-
طرح های پژوهشی
0 طرح
شاخص کارآفرینی
C

رتبه‌ دانشگاه علامه طباطبائی

نمودار مقابل رتبه (Rank) دانشگاه علامه طباطبائی را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه علامه طباطبائی در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی دانشگاه علامه طباطبائی

دانشگاه علامه طباطبائی تاکنون 27972 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 17071 مقاله ژورنالی و 10901 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات دانشگاه علامه طباطبائی را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از دانشگاه علامه طباطبائی نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات دانشگاه علامه طباطبائی دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی دانشگاه علامه طباطبائی

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 326 مقاله توسط پژوهشگران دانشگاه علامه طباطبائی در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط دانشگاه علامه طباطبائی را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های دانشگاه علامه طباطبائی

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط دانشگاه علامه طباطبائی را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 22 همایش توسط دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شده است. لیست همه همایشها

ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران دانشگاه علامه طباطبائی ناشر 55 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای دانشگاه علامه طباطبائی که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
کارآفرینی و نوآوری دانشگاه علامه طباطبائی
اطلاعات پایه برای ارزیابی شاخصهای کارآفرینی و نوآوری دانشگاه علامه طباطبائی با همکاری پایگاه اکوسیستم کارآفرینی ایران استخراج و تحلیل می شوند. کلیه زیر مجموعه های کارآفرینی دانشگاهها می توانند به رایگان اطلاعات اجزاء اکوسیستم کارآفرینی خود را در اکوسیستم کارآفرینی ایران ثبت نمایند تا مبنای شاخصهای کارآفرینی کامل شود.
آرم اکوسیستم کارآفرینی
 • پارک علم و فناوری
  0
 • شتابدهنده
  1
 • مرکز رشد
  1
 • فضای کار اشتراکی
  0
 • استارتاپ
  1
 • شرکتهای کارآفرین
  1
 • فعالان اکوسیستم
  6


همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط دانشگاه علامه طباطبائی در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 17556 مقاله مشترک با 552 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه علامه طباطبائی با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

شرکای علمی دانشگاه علامه طباطبائی

شرکای علمی اصلی دانشگاه علامه طباطبائی طی سالهای گذشته مراکز زیر هستند. مراکزی که اساتید و پژوهشگران دانشگاه علامه طباطبائی ترجیح داده اند بیشترین طرح های پژوهشی و تحقیقاتی خود را با این مراکز به انجام رسانند

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1403 محورهای اصلی مقالات علمی دانشگاه علامه طباطبائی به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان دانشگاه علامه طباطبائی در سال 1403 موضوع امنیت انرژی و امنیت انرژی می باشد.

طرح های پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی*

بخش عظیم طرح های پژوهشی و تحقیقاتی مجموعه سیویلیکا در حال نمایه سازی داده های طرح های تحقیقاتی کشور است. ما بر اساس این دادها اطلاعات در حال تکمیلی از تعداد پروژه های علمی و طرح های تحقیقاتی کشور داریم که توسط هر مرکز علمی در جایگاه مجری طرح و یا کارفرما انجام شده است. نمودار روبرور تعداد پروژه هایی را نشان می دهد که دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان مجری پروژه و یا کارفرمای پروژه تحقیقاتی دخیل بوده است.
بر اساس داده های ثبت شده در طرح های پژوهشی و تحقیقاتی تاکنون 0 طرح پژوهشی توسط دانشگاه علامه طباطبائی انجام شده است.

* این بخش به در حال تکمیل محتوا می باشد. مراکز علمی می توانند در تکمیل این داده ها همکاری نمایند.

افراد مهم علمی دانشگاه علامه طباطبائی

اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه علامه طباطبائی که تاکنون دارای سمت علمی و اجرایی در یکی از کنفرانسها و ژورنالهای ثبت شده در مجموعه سیویلیکا باشند در این بخش نمایش داده می شوند. اطلاعات این افراد در پایگاه فعالان علم و پژوهش ایران به صورت کاملتر ارائه می شود.

اعضای هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبائی

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

ارتباط با دانشگاه علامه طباطبائی
نام مرکز: دانشگاه علامه طباطبائی نوع مرکز: دانشگاه دولتی استان: تهران شهر: تهران آدرس: بلوار دهکده المپیک - تقاطع بزرگراه شهید همت - کدپستی : ۱۴۸۹۶۸۴۵۱۱ وبسایت دانشگاه: http://www.atu.ac.ir شماره تلفن: 44737511-19,44737542 شماره فکس: 44737545
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران