آرم دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه صنعتی شریف

نوع مرکز: دانشگاه دولتی

استان: تهران

شهر: تهران

دانشگاه صنعتی شریف در سال 1344 تاسیس شده است. در حال حاضر 10242 دانشجو و 480 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 11924 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.دانشگاه صنعتی شریف صاحب امتیاز و ناشر 6 مجله تخصصی است و تا کنون 97 همایش توسط دانشگاه صنعتی شریف برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 21985 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از دانشگاه صنعتی شریف را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1397 پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «شبیه سازی عددی» و «شبیه سازی» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
11924
کل مقالات ISI
21985 مقاله
کل مجلات
6 ژورنال
کل کنفرانسها
97 همایش
کل دانشجویان
10242 نفر
کل اساتید
480 نفر
مساحت (مترمربع)
وارد نشده است
طرح های پژوهشی
به زودی
کارآفرینی و نوآوری
به زودی

رتبه‌ دانشگاه صنعتی شریف

نمودار مقابل رتبه (Rank) دانشگاه صنعتی شریف را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه صنعتی شریف در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی دانشگاه صنعتی شریف

دانشگاه صنعتی شریف تاکنون 11924 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 710 مقاله ژورنالی و 11214 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات دانشگاه صنعتی شریف را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از دانشگاه صنعتی شریف نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات دانشگاه صنعتی شریف دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی دانشگاه صنعتی شریف

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 21985 مقاله توسط پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط دانشگاه صنعتی شریف را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های دانشگاه صنعتی شریف

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط دانشگاه صنعتی شریف را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 97 همایش توسط دانشگاه صنعتی شریف برگزار شده است. لیست همه همایشها

 • سومين همايش ملي پيشرفت هاي معماري سازماني

  سومين همايش ملي پيشرفت هاي معماري سازماني

  مشاهده جزئیات
 • اولين سمپوزيوم نوروساينس شريف

  اولين سمپوزيوم نوروساينس شريف

  مشاهده جزئیات
 • دومين همايش روشهاي آماده سازي، اجرا و بازرسي سطح به منظور رنگ آميزي و آبكاري

  دومين همايش روشهاي آماده سازي، اجرا و بازرسي سطح به منظور رنگ آميزي و آبكاري

  مشاهده جزئیات
 • سومين كنفرانس بين المللي پژوهش هاي كاربردي در مهندسي سازه و مديريت ساخت

  سومين كنفرانس بين المللي پژوهش هاي كاربردي در مهندسي سازه و مديريت ساخت

  مشاهده جزئیات
 • دومين كنفرانس نظام تامين كالا و تداركات كالا و خدمات در پروژه ها

  دومين كنفرانس نظام تامين كالا و تداركات كالا و خدمات در پروژه ها

  مشاهده جزئیات
 • دومين كنفرانس حكمراني و سياستگذاري عمومي

  دومين كنفرانس حكمراني و سياستگذاري عمومي

  مشاهده جزئیات
ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران دانشگاه صنعتی شریف ناشر 6 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای دانشگاه صنعتی شریف که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط دانشگاه صنعتی شریف در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 5275 مقاله مشترک با 303 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1397 محورهای اصلی مقالات علمی دانشگاه صنعتی شریف به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان دانشگاه صنعتی شریف در سال 1397 موضوع شبیه سازی عددی و شبیه سازی می باشد.

اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف
ارتباط با دانشگاه صنعتی شریف
نام مرکز: دانشگاه صنعتی شریف نوع مرکز: دانشگاه دولتی استان: تهران شهر: تهران آدرس: تهران،خیابان آزادی،دانشگاه صنعتی شریف -صندوق پستی: 11365/8639 وبسایت دانشگاه: http://www.sharif.ir شماره تلفن: +۹۸-۲۱-۶۶۰۱۳۱۲۶- ۶۶۱۶۱ شماره فکس: +۹۸-۲۱ -۶۶۱۶۴۰۵۱
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران