آرم مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری

مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری

نوع مرکز: پژوهشگاه دولتی

استان: تهران

شهر: تهران

مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری یک پژوهشگاه دولتی در شهر تهران، استان تهران است.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 26 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری صاحب امتیاز و ناشر 1 مجله تخصصی است و تا کنون 1 همایش توسط مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری برگزار شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1402 پژوهشگران مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «اقتصاد دانش بنیان» و «نوآوری» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
26
کل مقالات ISI
0 مقاله
کل مجلات
1 ژورنال
کل کنفرانسها
1 همایش
کل دانشجویان
0 نفر
کل اساتید
0 نفر
مساحت (مترمربع)
-
طرح های پژوهشی
0 طرح
شاخص کارآفرینی
بدون داده

رتبه‌ مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری

نمودار مقابل رتبه (Rank) مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری

مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری تاکنون 26 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 13 مقاله ژورنالی و 13 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 0 مقاله توسط پژوهشگران مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 1 همایش توسط مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری برگزار شده است. لیست همه همایشها

ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری ناشر 1 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
کارآفرینی و نوآوری مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری
اطلاعات پایه برای ارزیابی شاخصهای کارآفرینی و نوآوری مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری با همکاری پایگاه اکوسیستم کارآفرینی ایران استخراج و تحلیل می شوند. کلیه زیر مجموعه های کارآفرینی دانشگاهها می توانند به رایگان اطلاعات اجزاء اکوسیستم کارآفرینی خود را در اکوسیستم کارآفرینی ایران ثبت نمایند تا مبنای شاخصهای کارآفرینی کامل شود.
آرم اکوسیستم کارآفرینی
تاکنون هیچ داده مربوط به بخشهای کارآفرینی مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری شامل مراکز نوآوری، پارک علم و فناوری، شتابدهنده، مرکز رشد، فضای کار اشتراکی، و استارتاپ در اکوسیستم کارآفرینی ایران ثبت نشده است.

همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 21 مقاله مشترک با 9 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

شرکای علمی مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری

شرکای علمی اصلی مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری طی سالهای گذشته مراکز زیر هستند. مراکزی که اساتید و پژوهشگران مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری ترجیح داده اند بیشترین طرح های پژوهشی و تحقیقاتی خود را با این مراکز به انجام رسانند

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1402 محورهای اصلی مقالات علمی مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری در سال 1402 موضوع اقتصاد دانش بنیان و نوآوری می باشد.

موضوعات داغ پژوهشی

بر اساس تحلیلهای محتوایی صورت گرفته بر روی مقالات تولیدی مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری در سال 1402 موضوعات و کلیدواژه های زیر بیشتر مورد توجه پژوهشگران و محققان مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری بوده است.

طرح های پژوهشی مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری*

بخش عظیم طرح های پژوهشی و تحقیقاتی مجموعه سیویلیکا در حال نمایه سازی داده های طرح های تحقیقاتی کشور است. ما بر اساس این دادها اطلاعات در حال تکمیلی از تعداد پروژه های علمی و طرح های تحقیقاتی کشور داریم که توسط هر مرکز علمی در جایگاه مجری طرح و یا کارفرما انجام شده است. نمودار روبرور تعداد پروژه هایی را نشان می دهد که مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری به عنوان مجری پروژه و یا کارفرمای پروژه تحقیقاتی دخیل بوده است.
بر اساس داده های ثبت شده در طرح های پژوهشی و تحقیقاتی تاکنون 0 طرح پژوهشی توسط مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری انجام شده است.

* این بخش به در حال تکمیل محتوا می باشد. مراکز علمی می توانند در تکمیل این داده ها همکاری نمایند.

اخبار مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری
متاسفانه اخبار مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری در لیست اخبار خروجی در پایگاه اخبار علمی تاکنون ثبت نشده است. اخبار علمی بزرگترین و جامعترین مرجع انتشار اخبار دانشگاهی و پژوهشی کشور است که به صورت آنلاین بیش از یکهزار دانشگاه و پژوهشگاه کشور را رصد نموده و اخبار لحظه ای را در اختیار پژوهشگران قرار میدهد.
آرم اخبارعلمی
افراد مهم علمی مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری

اساتید و اعضای هیات علمی مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری که تاکنون دارای سمت علمی و اجرایی در یکی از کنفرانسها و ژورنالهای ثبت شده در مجموعه سیویلیکا باشند در این بخش نمایش داده می شوند. اطلاعات این افراد در پایگاه فعالان علم و پژوهش ایران به صورت کاملتر ارائه می شود.

اعضای هیأت علمی مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

ارتباط با مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری
نام مرکز: مرکز پژوهشهای توسعه و آینده نگری نوع مرکز: پژوهشگاه دولتی استان: تهران شهر: تهران آدرس: تهران- خیابان سپهبد قرنی -خیابان استاد نجات الهی - خیابان سپند- پلاک ۱۶ وبسایت دانشگاه: https://www.dfrc.ir/home شماره تلفن: 43306000 شماره فکس:
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران