آرم دانشگاه علوم پزشکی مازندران

دانشگاه علوم پزشکی مازندران

نوع مرکز: دانشگاه علوم پزشکی

استان: مازندران

شهر: سارى

دانشگاه علوم پزشکی مازندران یک دانشگاه علوم پزشکی در شهر سارى، استان مازندران است و در سال 1365 تاسیس شده است. در حال حاضر 8200 دانشجو و 454 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 1002 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.دانشگاه علوم پزشکی مازندران صاحب امتیاز و ناشر 6 مجله تخصصی است و تا کنون 8 همایش توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 6210 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از دانشگاه علوم پزشکی مازندران را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1397 پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «عملکرد» و «آگاهی» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
1002
کل مقالات ISI
6210 مقاله
کل مجلات
6 ژورنال
کل کنفرانسها
8 همایش
کل دانشجویان
8200 نفر
کل اساتید
454 نفر
مساحت (مترمربع)
-
طرح های پژوهشی
0 طرح
شاخص کارآفرینی
بدون داده

رتبه‌ دانشگاه علوم پزشکی مازندران

نمودار مقابل رتبه (Rank) دانشگاه علوم پزشکی مازندران را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه علوم پزشکی مازندران در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی دانشگاه علوم پزشکی مازندران

دانشگاه علوم پزشکی مازندران تاکنون 1002 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 335 مقاله ژورنالی و 667 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات دانشگاه علوم پزشکی مازندران را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از دانشگاه علوم پزشکی مازندران نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات دانشگاه علوم پزشکی مازندران دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی مازندران

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 6210 مقاله توسط پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های دانشگاه علوم پزشکی مازندران

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 8 همایش توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شده است. لیست همه همایشها

 • هفتمين كنگره سالانه اخلاق پزشكي ايران تحول اخلاق پزشكي در گام دوم انقلاب

  هفتمين كنگره سالانه اخلاق پزشكي ايران تحول اخلاق پزشكي در گام دوم انقلاب

  مشاهده جزئیات
 • هشتمين همايش ملي راهكارهاي ارتقاي سلامت و چالش ها(با محوريت سرطان)

  هشتمين همايش ملي راهكارهاي ارتقاي سلامت و چالش ها(با محوريت سرطان)

  مشاهده جزئیات
 • اولين كنگره دانشجويي دندانپزشكي شمال كشور

  اولين كنگره دانشجويي دندانپزشكي شمال كشور

  مشاهده جزئیات
 • دومين كنگره ساليانه كشوري دانشجويي طبري و بيست و دومين كنگره ساليانه كميته تحقيقات دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي مازندران

  دومين كنگره ساليانه كشوري دانشجويي طبري و بيست و دومين كنگره ساليانه كميته تحقيقات دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي مازندران

  مشاهده جزئیات
 • كنگره ميان دوره اي جامعه جراحان ايران شاخه مازندران

  كنگره ميان دوره اي جامعه جراحان ايران شاخه مازندران

  مشاهده جزئیات
 • اولين كنگره ملي ارتقا سلامت كودكان

  اولين كنگره ملي ارتقا سلامت كودكان

  مشاهده جزئیات
ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران دانشگاه علوم پزشکی مازندران ناشر 6 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای دانشگاه علوم پزشکی مازندران که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
کارآفرینی و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران
اطلاعات پایه برای ارزیابی شاخصهای کارآفرینی و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران با همکاری پایگاه اکوسیستم کارآفرینی ایران استخراج و تحلیل می شوند. کلیه زیر مجموعه های کارآفرینی دانشگاهها می توانند به رایگان اطلاعات اجزاء اکوسیستم کارآفرینی خود را در اکوسیستم کارآفرینی ایران ثبت نمایند تا مبنای شاخصهای کارآفرینی کامل شود.
آرم اکوسیستم کارآفرینی
تاکنون هیچ داده مربوط به بخشهای کارآفرینی دانشگاه علوم پزشکی مازندران شامل مراکز نوآوری، پارک علم و فناوری، شتابدهنده، مرکز رشد، فضای کار اشتراکی، و استارتاپ در اکوسیستم کارآفرینی ایران ثبت نشده است.

همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 543 مقاله مشترک با 121 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مازندران با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

شرکای علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران

شرکای علمی اصلی دانشگاه علوم پزشکی مازندران طی سالهای گذشته مراکز زیر هستند. مراکزی که اساتید و پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مازندران ترجیح داده اند بیشترین طرح های پژوهشی و تحقیقاتی خود را با این مراکز به انجام رسانند

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1397 محورهای اصلی مقالات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سال 1397 موضوع عملکرد و آگاهی می باشد.

موضوعات داغ پژوهشی

بر اساس تحلیلهای محتوایی صورت گرفته بر روی مقالات تولیدی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سال 1397 موضوعات و کلیدواژه های زیر بیشتر مورد توجه پژوهشگران و محققان دانشگاه علوم پزشکی مازندران بوده است.

طرح های پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران*

بخش عظیم طرح های پژوهشی و تحقیقاتی مجموعه سیویلیکا در حال نمایه سازی داده های طرح های تحقیقاتی کشور است. ما بر اساس این دادها اطلاعات در حال تکمیلی از تعداد پروژه های علمی و طرح های تحقیقاتی کشور داریم که توسط هر مرکز علمی در جایگاه مجری طرح و یا کارفرما انجام شده است. نمودار روبرور تعداد پروژه هایی را نشان می دهد که دانشگاه علوم پزشکی مازندران به عنوان مجری پروژه و یا کارفرمای پروژه تحقیقاتی دخیل بوده است.
بر اساس داده های ثبت شده در طرح های پژوهشی و تحقیقاتی تاکنون 0 طرح پژوهشی توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران انجام شده است.

* این بخش به در حال تکمیل محتوا می باشد. مراکز علمی می توانند در تکمیل این داده ها همکاری نمایند.

افراد مهم علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران

اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران که تاکنون دارای سمت علمی و اجرایی در یکی از کنفرانسها و ژورنالهای ثبت شده در مجموعه سیویلیکا باشند در این بخش نمایش داده می شوند. اطلاعات این افراد در پایگاه فعالان علم و پژوهش ایران به صورت کاملتر ارائه می شود.

اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران
  تاکنون هیچ عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در پایگاه سیویلیکا صفحه تخصصی ایجاد نکرده است. با ایجاد صفحه تخصصی به صورت خودکار در این صفحه نمایش داده می شود.

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مازندران
  تاکنون هیچ یک از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مازندران در پایگاه سیویلیکا صفحه تخصصی ایجاد نکرده است. با ایجاد صفحه تخصصی به صورت خودکار در این صفحه نمایش داده می شود.
ارتباط با دانشگاه علوم پزشکی مازندران
نام مرکز: دانشگاه علوم پزشکی مازندران نوع مرکز: دانشگاه علوم پزشکی استان: مازندران شهر: سارى آدرس: جاده فرح آباد وبسایت دانشگاه: http://www.mazums.ac.ir/ شماره تلفن: شماره فکس:
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران