آرم دانشگاه شهید چمران اهواز

دانشگاه شهید چمران اهواز

نوع مرکز: دانشگاه دولتی

استان: خوزستان

شهر: اهواز

دانشگاه شهید چمران اهواز یک دانشگاه دولتی در شهر اهواز، استان خوزستان است و در سال 1334 تاسیس شده است. در حال حاضر 15157 دانشجو و 1568 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 12450 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.دانشگاه شهید چمران اهواز صاحب امتیاز و ناشر 21 مجله تخصصی است و تا کنون 34 همایش توسط دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 5783 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از دانشگاه شهید چمران اهواز را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1397 پژوهشگران دانشگاه شهید چمران اهواز بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «توسعه پایدار» و «اهواز» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
12450
کل مقالات ISI
5783 مقاله
کل مجلات
21 ژورنال
کل کنفرانسها
34 همایش
کل دانشجویان
15157 نفر
کل اساتید
1568 نفر
مساحت (مترمربع)
-
طرح های پژوهشی
35 طرح
کارآفرینی و نوآوری
به زودی

رتبه‌ دانشگاه شهید چمران اهواز

نمودار مقابل رتبه (Rank) دانشگاه شهید چمران اهواز را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه شهید چمران اهواز در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی دانشگاه شهید چمران اهواز

دانشگاه شهید چمران اهواز تاکنون 12450 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 1427 مقاله ژورنالی و 11023 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات دانشگاه شهید چمران اهواز را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از دانشگاه شهید چمران اهواز نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات دانشگاه شهید چمران اهواز دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی دانشگاه شهید چمران اهواز

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 5783 مقاله توسط پژوهشگران دانشگاه شهید چمران اهواز در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط دانشگاه شهید چمران اهواز را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های دانشگاه شهید چمران اهواز

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط دانشگاه شهید چمران اهواز را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 34 همایش توسط دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شده است. لیست همه همایشها

 • دوازدهمين كنگره ملي مهندسي مكانيك بيوسيستم و مكانيزاسيون ايران

  دوازدهمين كنگره ملي مهندسي مكانيك بيوسيستم و مكانيزاسيون ايران

  مشاهده جزئیات
 • اولين كنفرانس ملي كودكان استثنايي از منظر روانشناسي تربيتي، علوم شناختي و آسيب شناختي

  اولين كنفرانس ملي كودكان استثنايي از منظر روانشناسي تربيتي، علوم شناختي و آسيب شناختي

  مشاهده جزئیات
 • كنگره ملي حضرت دانيال نبي (ع)

  كنگره ملي حضرت دانيال نبي (ع)

  مشاهده جزئیات
 • سومين كنفرانس ملي سالانه اقتصاد، مديريت و حسابداري

  سومين كنفرانس ملي سالانه اقتصاد، مديريت و حسابداري

  مشاهده جزئیات
 • دومين كنفرانس ملي كامپيوتر، فناوري اطلاعات و كاربردهاي هوش مصنوعي

  دومين كنفرانس ملي كامپيوتر، فناوري اطلاعات و كاربردهاي هوش مصنوعي

  مشاهده جزئیات
 • دومين كنفرانس ملي مهندسي مواد، متالورژي و معدن

  دومين كنفرانس ملي مهندسي مواد، متالورژي و معدن

  مشاهده جزئیات
ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران دانشگاه شهید چمران اهواز ناشر 21 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای دانشگاه شهید چمران اهواز که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط دانشگاه شهید چمران اهواز در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 6264 مقاله مشترک با 325 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه شهید چمران اهواز با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

شرکای علمی دانشگاه شهید چمران اهواز

شرکای علمی اصلی دانشگاه شهید چمران اهواز طی سالهای گذشته مراکز زیر هستند. مراکزی که اساتید و پژوهشگران دانشگاه شهید چمران اهواز ترجیح داده اند بیشترین طرح های پژوهشی و تحقیقاتی خود را با این مراکز به انجام رسانند

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1397 محورهای اصلی مقالات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان دانشگاه شهید چمران اهواز در سال 1397 موضوع توسعه پایدار و اهواز می باشد.

موضوعات داغ پژوهشی

بر اساس تحلیلهای محتوایی صورت گرفته بر روی مقالات تولیدی دانشگاه شهید چمران اهواز در سال 1397 موضوعات و کلیدواژه های زیر بیشتر مورد توجه پژوهشگران و محققان دانشگاه شهید چمران اهواز بوده است.

طرح های پژوهشی دانشگاه شهید چمران اهواز*

بخش عظیم طرح های پژوهشی و تحقیقاتی مجموعه سیویلیکا در حال نمایه سازی داده های طرح های تحقیقاتی کشور است. ما بر اساس این دادها اطلاعات در حال تکمیلی از تعداد پروژه های علمی و طرح های تحقیقاتی کشور داریم که توسط هر مرکز علمی در جایگاه مجری طرح و یا کارفرما انجام شده است. نمودار روبرور تعداد پروژه هایی را نشان می دهد که دانشگاه شهید چمران اهواز به عنوان مجری پروژه و یا کارفرمای پروژه تحقیقاتی دخیل بوده است.
بر اساس داده های ثبت شده در طرح های پژوهشی و تحقیقاتی تاکنون 35 طرح پژوهشی توسط دانشگاه شهید چمران اهواز انجام شده است.

* این بخش به در حال تکمیل محتوا می باشد. مراکز علمی می توانند در تکمیل این داده ها همکاری نمایند.

افراد مهم علمی دانشگاه شهید چمران اهواز

اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز که تاکنون دارای سمت علمی و اجرایی در یکی از کنفرانسها و ژورنالهای ثبت شده در مجموعه سیویلیکا باشند در این بخش نمایش داده می شوند. اطلاعات این افراد در پایگاه فعالان علم و پژوهش ایران به صورت کاملتر ارائه می شود.

نشستها و سخنرانیهای دانشگاه شهید چمران اهواز
متاسفانه تاکنون هیچ نشست و سخنرانی علمی از دانشگاه شهید چمران اهواز در پایگاه سیویلیکا درج نشده است. به منظور نمایش لیست سخنرانیها، جلسات دفاع و نشستهای علمی آنها را در بخش ثبت اطلاعات سخنرانی و جلسه دفاع اضافه نمایید. اطلاعات سخنرانیهای علمی مراکز علمی به رایگان در بخش نشستها و سخنرانی های علمی سیویلیکا قابل ثبت می باشد.
اعضای هیأت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز
  تاکنون هیچ عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز در پایگاه سیویلیکا صفحه تخصصی ایجاد نکرده است. با ایجاد صفحه تخصصی به صورت خودکار در این صفحه نمایش داده می شود.

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز
ارتباط با دانشگاه شهید چمران اهواز
نام مرکز: دانشگاه شهید چمران اهواز نوع مرکز: دانشگاه دولتی استان: خوزستان شهر: اهواز آدرس: اهواز - بلوار گلستان - دانشگاه شهید چمران اهواز وبسایت دانشگاه: http://www.scu.ac.ir شماره تلفن: 33330011 -19, شماره فکس: 33332618
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران