دانشگاه علوم پزشکی جهرم در یک نگاه

۶۰ کل مقالات داخلی ۰ کل مقالات ISI ۰ کل مجلات ۲ کل کنفرانسها ۱۰۹۱ کل دانشجویان ۱۱۳ کل اساتید ۲۴ قدمت دانشگاه به زودی طرحهای پژوهشی غیر از داده های تعداد دانشجویان و تعداد اساتید دانشگاه که به صورت دستی از سایت دانشگاه و یا آمار منتشر شده موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی استخراج شده است سایر داده ها به صورت خودکار و بر اساس پایش ماشینی بروی مقالات نمایه شده از کنفرانسها و ژورنالهای کشور و یا پایگاههای بین المللی صورت می پذیرد. در صورتی که مغایرتی در داده های واقعی و آمار اعلام شده از روی این سایت ملاحظه می نمایید، می توانید از طریق بخش ارتباط با ما با کارشناسان سیویلیکا برای رفع مغایرت ارتباط بگیرید.

رتبه دانشگاه علوم پزشکی جهرم در سالهای اخیر

دغدغه اصلی محققان دانشگاه علوم پزشکی جهرم در سال ۱۳۹۶ موضوع عوامل زیان آور فیزیکی و کمرین بوده است.
توضیح نمودار رتبه بندی سالانه

نمودار زیر رتبه (Rank) دانشگاه علوم پزشکی جهرم را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه علوم پزشکی جهرم در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است.
هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود.
با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال ۱۳۹۷ نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.نمودار سالانه مقالات دانشگاه علوم پزشکی جهرم به تفکیک مقالات کنفرانسی و ژورنالی

توضیح نمودار سالانه تولید مقالات علمی

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی جهرم در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی جهرم می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI منتشر شده توسطدانشگاه علوم پزشکی جهرم

توضیح نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی جهرم در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی جهرم می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار کنفرانسهای برگزار شده و شماره نشریات منتشره دانشگاه علوم پزشکی جهرم

توضیح نمودار کنفرانسها و ژورنالها

نمودار زیر شامل دو سری داده است. سری اول، تعداد کنفرانسهایی که دانشگاه علوم پزشکی جهرم در هر سال برگزار نموده است و سری دوم شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.همکاران استراتژیک علمی دانشگاه علوم پزشکی جهرم

توضیح نمودار همکاران استراتژیک علمی

تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی جهرم با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

نمودار چگالی موضوعات مهم پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی جهرم

توضیح نمودار چگالی موضوعات پژوهشی

عمده محورها و کلیدواژه های علمی مورد بحث توسط پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی جهرم در مقالات تولیدی سال 1396 به صورت زیر می باشد. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند.
یعنی دغدغه اصلی محققان 1396 موضوع عوامل زیان آور فیزیکی و کمرین می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی جهرم در سال ۱۳۵۶ با پذیرش ۴۰دانشجوی پزشکی تحت عنوان دانشکده پزشکی فعالیت خود را زیر نظر دانشگاه شیرازآغاز نمود.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ساختمان دانشکده در سال ۱۳۶۴ با زیر بنای ۵۰۰۰ متر مربع بازسازی گردید و در سال ۱۳۶۵ با پذیرش ۹۰ دانشجوی پزشکی و ۲۰ دانشجوی پرستاری فعالیت مجدد خود را شروع کرد.
دانشکده بدنبال ادغام با واحدهای بهداشتی درمانی در سال ۱۳۷۵ از دانشگاه علوم پزشکی شیراز منفک و بطور مستقل تحت نظارت مستقیم وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت.
در سال ۱۳۸۶ دانشکده به دانشگاه ارتقاء یافت ودر سال ۱۳۸۷ مجتمع پردیس دانشگاه با ۱۲۵۰۰ مترمربع زیربنا افتتاح گردید که حوزه ریاست، معاونت توسعه مدیریت و منابع، معاونت آموزشی، معاونت پژوهش و فناوری، معاونت دانشجویی وفرهنگی ، معاونت غذا و دارو، معاونت درمان  و معاونت بهداشتی دانشگاه، همچنین خوابگاههای   بوستان، گلستان، بهارستان وشهید دانشپور، سالن ورزشی دانشگاه و پانسیون پزشکان دراین مجتمع واقع شده است .
هم اکنون دانشگاه دارای سه دانشکده پزشکی، پرستاری و پیراپزشکی بوده ودر رشته پزشکی و رشته های پرستاری، اتاق عمل، هوشبری، بهداشت عمومی، فوریتهای پزشکی و علوم آزمایشگاهی ( مقطع کارشناسی) دانشجو می پذیرد و در حال حاضر ۱۰۵۸ نفردانشجو دراین دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
همچنین دانشگاه علوم پزشکی جهرم با دو بیمارستان آموزشی درمانی(مطهری و پیمانیه) ودرمانگاههای تخصصی مربوطه، ۱۵ مرکز و پایگاه بهداشتی درمانی شهری، ۱۴ مرکز و پایگاه بهداشتی روستایی، ۲ مرکز تسهیلات زایمانی، ۶۵ خانه بهداشت و ۱۵ پایگاه اورژانس شهری وجاده ای درحال خدمت رسانی به مردم شهرستان وشهرهای همجوار می باشد