آرم دانشگاه علوم پزشکی شیراز

دانشگاه علوم پزشکی شیراز

نوع مرکز: دانشگاه علوم پزشکی

استان: فارس

شهر: شيراز

دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال 1324 تاسیس شده است. در حال حاضر 10200 دانشجو و 898 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 988 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.دانشگاه علوم پزشکی شیراز صاحب امتیاز و ناشر 12 مجله تخصصی است و تا کنون 22 همایش توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 1021 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از دانشگاه علوم پزشکی شیراز را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1397 پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «زنان» و «اتاق عمل» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
988
کل مقالات ISI
1021 مقاله
کل مجلات
12 ژورنال
کل کنفرانسها
22 همایش
کل دانشجویان
10200 نفر
کل اساتید
898 نفر
مساحت (مترمربع)
وارد نشده است
طرح های پژوهشی
به زودی
کارآفرینی و نوآوری
به زودی

رتبه‌ دانشگاه علوم پزشکی شیراز

نمودار مقابل رتبه (Rank) دانشگاه علوم پزشکی شیراز را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکنون 988 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 245 مقاله ژورنالی و 743 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات دانشگاه علوم پزشکی شیراز را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از دانشگاه علوم پزشکی شیراز نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات دانشگاه علوم پزشکی شیراز دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی شیراز

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 1021 مقاله توسط پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 22 همایش توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شده است. لیست همه همایشها

 • هشتمين كنفرانس بين المللي سلامت زنان

  هشتمين كنفرانس بين المللي سلامت زنان

  مشاهده جزئیات
 • چهارمين همايش بين المللي سيره نبوي در طب

  چهارمين همايش بين المللي سيره نبوي در طب

  مشاهده جزئیات
 • دوازدهمين كنگره ساليانه كولوركتال

  دوازدهمين كنگره ساليانه كولوركتال

  مشاهده جزئیات
 • اولين كنگره بين المللي پريناتالوژي، هفتمين كنگره سراسري پريناتالوژي و نئوناتالوژي

  اولين كنگره بين المللي پريناتالوژي، هفتمين كنگره سراسري پريناتالوژي و نئوناتالوژي

  مشاهده جزئیات
 • هشتمين كنگره ملي دانشجويي افق هاي نوين در علوم توانبخشي

  هشتمين كنگره ملي دانشجويي افق هاي نوين در علوم توانبخشي

  مشاهده جزئیات
 • يازدهمين كنگره قلب و عروق خاورميانه و چهارمين كنگره مداخلات پيچيده قلبي

  يازدهمين كنگره قلب و عروق خاورميانه و چهارمين كنگره مداخلات پيچيده قلبي

  مشاهده جزئیات
ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران دانشگاه علوم پزشکی شیراز ناشر 12 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای دانشگاه علوم پزشکی شیراز که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 671 مقاله مشترک با 135 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1397 محورهای اصلی مقالات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال 1397 موضوع زنان و اتاق عمل می باشد.

موضوعات داغ پژوهشی

بر اساس تحلیلهای محتوایی صورت گرفته بر روی مقالات تولیدی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سال 1397 موضوعات و کلیدواژه های زیر بیشتر مورد توجه پژوهشگران و محققان دانشگاه علوم پزشکی شیراز بوده است.

اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز
  تاکنون هیچ عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در پایگاه سیویلیکا صفحه تخصصی ایجاد نکرده است. با ایجاد صفحه تخصصی به صورت خودکار در این صفحه نمایش داده می شود.

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

ارتباط با دانشگاه علوم پزشکی شیراز
نام مرکز: دانشگاه علوم پزشکی شیراز نوع مرکز: دانشگاه علوم پزشکی استان: فارس شهر: شيراز آدرس: خیابان زند-روبروی خیابان فلسطین-ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز وبسایت دانشگاه: http://www.sums.ac.ir/ شماره تلفن: 071- 32332366-32352559 شماره فکس: 071- 32359317
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران