رتبه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی در سالهای اخیر

دغدغه اصلی محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی در سال ۱۳۹۶ موضوع کیفیت توان و استقرار حسابداری تعهدی بوده است.
توضیح نمودار رتبه بندی سالانه

نمودار زیر رتبه (Rank) دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است.
هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود.
با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال ۱۳۹۷ نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.نمودار سالانه مقالات دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی به تفکیک مقالات کنفرانسی و ژورنالی

توضیح نمودار سالانه تولید مقالات علمی

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI منتشر شده توسطدانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی

توضیح نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار کنفرانسهای برگزار شده و شماره نشریات منتشره دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی

توضیح نمودار کنفرانسها و ژورنالها

نمودار زیر شامل دو سری داده است. سری اول، تعداد کنفرانسهایی که دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی در هر سال برگزار نموده است و سری دوم شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.همکاران استراتژیک علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی

توضیح نمودار همکاران استراتژیک علمی

تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

نمودار چگالی موضوعات مهم پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی

توضیح نمودار چگالی موضوعات پژوهشی

عمده محورها و کلیدواژه های علمی مورد بحث توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد ممسنی در مقالات تولیدی سال 1396 به صورت زیر می باشد. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند.
یعنی دغدغه اصلی محققان 1396 موضوع کیفیت توان و استقرار حسابداری تعهدی می باشد.

دانشگاه آزاد اسلامی در اردیبهشت ماه سال 1361 با حمایت بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار کرد که پس از آن واحدهای مختلف این دانشگاه در شهرهای مختلف کشورمان پی در پی راه اندای شدند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد نورآباد ممسنی نیز از مهرماه 1381 تحت نظر نظارت واحد شیراز با دو رشته کارناسی حقوق و کاردانی کامپیوتر گرایش نرم افزار و تعداد 260 نفر دانشجو  و با همکاری هیات راه اندازی از جمله مسئولین وقت شهرستان با در نظر گرفتن فضای آموزشی و اداری مناسب فعالیت خود را آغاز نمود.

از همان ابتدا جذب نیروی انسانی مورد نیاز دانشگاه و همچنین ساخت و احداث ساختمان ملکی و ایجاد رشته های دیگر در دستور کار قرار گرفت و با استخدام نیروی انسانی ، به زمین زدن کلنگ احداث ساختمان اموزشی به مساحت 5000 متر مربع و با مالکیت بیش از 23 هکتار زمین در محدوده شهر در سال 1382 روند رو به رشد دانشگاه در محورهای مختلف اموزشی ، اداری و عمرانی ادامه یافت. در این فاصله ضمن افزایش رشته ها، تعداد دانشجوی در حال تحصیل دانشگاه به دو برابر یعنی 500 نفر افزایش و در سالهای بعدی نیز این روند ادامه یافت و هم اکنون این واحد دانشگاهی با داشتن 2 باب ساختمان آموزشی ، ساختمان اداری ، سوله کارگاهی و آزمایشگاه ، الین ورزشی چند منظوره ، سلف سرویس ، کتابخانه، بوفه و انتشارات ، باجه بانک ، فضای سبز و پارک دانشجویی و دارا بودن امکانات مناسب و تاسیس رشته های تحصیلی متنوع در مقاطع کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد با مجموع 3500 نفر دانشجو به فعالیت خود ادامه می دهد. دانشگاه آزاد اسلامی واحد نورآباد ممسنی دارای تشکلهای فعال از جمله بسیج دانشجویی ، کانون هلال احمر، کانون هنر و ادبیات ، کانون اندیشه سازان جوان و کانون مشاوره و راهنمایی است که این تشکلها به فراخور و انگیزه فعالیت ، همایشها و اردوهای متعدد علمی ، سیاحتی ، فرهنگی برای دانشجویان تدارک می بینند.امر فهرنگی و فوق برنامه دانشگاه نیز در این راستا با برگزاری اردوها، سمینارها و همایشهای علمی ، سیاحتی و زیارتی از هیچ کوششی فرو گذار نیست.

ازمولفه های مورد تایید و توجه دانشگاه و مسئولین تکمیل فضای کالبدی و فراهم آوردن امکانات رفاهی بیشتر و توسعه بیش از پیش رشته ها بویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی است. واحد دانشگاهی نورآباد ممسنی در محل چشمه نارکان با موقعیت جغرافیایی ( شرق شهر نورآباد) در مسیر منطقه خوش آب و هوا و تفرجگاه طبیعی بوان قرار گرفته و برای دانشگاه و شهرستان های ممسنی و رستم روزهای طلایی و تاثیر گذار در توسعه علمی ، فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی را نوید می دهد و آینده درخشان و موفقیت آینده برای همه تلاشگران عرصه علم و آگاهی و فرهنگ قابل پیشی بینی است.