آرم پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی

نوع مرکز: پژوهشگاه دولتی

استان: تهران

شهر: تهران

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی یک پژوهشگاه دولتی در شهر تهران، استان تهران است. و در سال 1374 تاسیس شده است. در حال حاضر 120 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 169 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی صاحب امتیاز و ناشر 7 مجله تخصصی است علاوه بر این تاکنون 1 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1401 پژوهشگران پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «سامانه هوشمند» و «روش میپ» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
169
کل مقالات ISI
1 مقاله
کل مجلات
7 ژورنال
کل کنفرانسها
0 همایش
کل دانشجویان
0 نفر
کل اساتید
120 نفر
مساحت (مترمربع)
-
طرح های پژوهشی
0 طرح
شاخص کارآفرینی
بدون داده

رتبه‌ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی

نمودار مقابل رتبه (Rank) پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی تاکنون 169 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 122 مقاله ژورنالی و 47 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 1 مقاله توسط پژوهشگران پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 0 همایش توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی برگزار شده است. لیست همه همایشها

ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی ناشر 7 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
کارآفرینی و نوآوری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی
اطلاعات پایه برای ارزیابی شاخصهای کارآفرینی و نوآوری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی با همکاری پایگاه اکوسیستم کارآفرینی ایران استخراج و تحلیل می شوند. کلیه زیر مجموعه های کارآفرینی دانشگاهها می توانند به رایگان اطلاعات اجزاء اکوسیستم کارآفرینی خود را در اکوسیستم کارآفرینی ایران ثبت نمایند تا مبنای شاخصهای کارآفرینی کامل شود.
آرم اکوسیستم کارآفرینی
تاکنون هیچ داده مربوط به بخشهای کارآفرینی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی شامل مراکز نوآوری، پارک علم و فناوری، شتابدهنده، مرکز رشد، فضای کار اشتراکی، و استارتاپ در اکوسیستم کارآفرینی ایران ثبت نشده است.

همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 142 مقاله مشترک با 48 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

شرکای علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی

شرکای علمی اصلی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی طی سالهای گذشته مراکز زیر هستند. مراکزی که اساتید و پژوهشگران پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی ترجیح داده اند بیشترین طرح های پژوهشی و تحقیقاتی خود را با این مراکز به انجام رسانند

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1401 محورهای اصلی مقالات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی در سال 1401 موضوع سامانه هوشمند و روش میپ می باشد.

موضوعات داغ پژوهشی

بر اساس تحلیلهای محتوایی صورت گرفته بر روی مقالات تولیدی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی در سال 1401 موضوعات و کلیدواژه های زیر بیشتر مورد توجه پژوهشگران و محققان پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی بوده است.

طرح های پژوهشی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی*

بخش عظیم طرح های پژوهشی و تحقیقاتی مجموعه سیویلیکا در حال نمایه سازی داده های طرح های تحقیقاتی کشور است. ما بر اساس این دادها اطلاعات در حال تکمیلی از تعداد پروژه های علمی و طرح های تحقیقاتی کشور داریم که توسط هر مرکز علمی در جایگاه مجری طرح و یا کارفرما انجام شده است. نمودار روبرور تعداد پروژه هایی را نشان می دهد که پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی به عنوان مجری پروژه و یا کارفرمای پروژه تحقیقاتی دخیل بوده است.
بر اساس داده های ثبت شده در طرح های پژوهشی و تحقیقاتی تاکنون 0 طرح پژوهشی توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی انجام شده است.

* این بخش به در حال تکمیل محتوا می باشد. مراکز علمی می توانند در تکمیل این داده ها همکاری نمایند.

افراد مهم علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی

اساتید و اعضای هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی که تاکنون دارای سمت علمی و اجرایی در یکی از کنفرانسها و ژورنالهای ثبت شده در مجموعه سیویلیکا باشند در این بخش نمایش داده می شوند. اطلاعات این افراد در پایگاه فعالان علم و پژوهش ایران به صورت کاملتر ارائه می شود.

نشستها و سخنرانیهای پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی
متاسفانه تاکنون هیچ نشست و سخنرانی علمی از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی در پایگاه سیویلیکا درج نشده است. به منظور نمایش لیست سخنرانیها، جلسات دفاع و نشستهای علمی آنها را در بخش ثبت اطلاعات سخنرانی و جلسه دفاع اضافه نمایید. اطلاعات سخنرانیهای علمی مراکز علمی به رایگان در بخش نشستها و سخنرانی های علمی سیویلیکا قابل ثبت می باشد.
اعضای هیأت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

ارتباط با پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی
نام مرکز: پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی نوع مرکز: پژوهشگاه دولتی استان: تهران شهر: تهران آدرس: خیابان انقلاب، خیابان ابوریحان، خیابان شهید نظری ، پلاک۴۷ ، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی وبسایت دانشگاه: http://ihss.ac.ir/ شماره تلفن: 5-66951593 - 66497561-2 شماره فکس: 66492129
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران