آرم جهاد دانشگاهی

جهاد دانشگاهی

نوع مرکز: پژوهشگاه دولتی

استان: تهران

شهر: تهران

جهاد دانشگاهی یک پژوهشگاه دولتی در شهر تهران، استان تهران است. و در سال 1359 تاسیس شده است.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 5274 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.جهاد دانشگاهی صاحب امتیاز و ناشر 14 مجله تخصصی است و تا کنون 51 همایش توسط جهاد دانشگاهی برگزار شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از جهاد دانشگاهی را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1398 پژوهشگران جهاد دانشگاهی بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «عناب» و «معماری» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
5274
کل مقالات ISI
0 مقاله
کل مجلات
14 ژورنال
کل کنفرانسها
51 همایش
کل دانشجویان
0 نفر
کل اساتید
0 نفر
مساحت (مترمربع)
-
طرح های پژوهشی
1 طرح
شاخص کارآفرینی
A+

رتبه‌ جهاد دانشگاهی

نمودار مقابل رتبه (Rank) جهاد دانشگاهی را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات جهاد دانشگاهی در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی جهاد دانشگاهی

جهاد دانشگاهی تاکنون 5274 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 650 مقاله ژورنالی و 4624 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات جهاد دانشگاهی را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از جهاد دانشگاهی نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات جهاد دانشگاهی دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی جهاد دانشگاهی

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 0 مقاله توسط پژوهشگران جهاد دانشگاهی در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط جهاد دانشگاهی را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های جهاد دانشگاهی

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط جهاد دانشگاهی را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 51 همایش توسط جهاد دانشگاهی برگزار شده است. لیست همه همایشها

ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران جهاد دانشگاهی ناشر 14 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای جهاد دانشگاهی که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
کارآفرینی و نوآوری جهاد دانشگاهی
اطلاعات پایه برای ارزیابی شاخصهای کارآفرینی و نوآوری جهاد دانشگاهی با همکاری پایگاه اکوسیستم کارآفرینی ایران استخراج و تحلیل می شوند. کلیه زیر مجموعه های کارآفرینی دانشگاهها می توانند به رایگان اطلاعات اجزاء اکوسیستم کارآفرینی خود را در اکوسیستم کارآفرینی ایران ثبت نمایند تا مبنای شاخصهای کارآفرینی کامل شود.
آرم اکوسیستم کارآفرینی
 • پارک علم و فناوری
  3
 • شتابدهنده
  1
 • مرکز رشد
  17
 • فضای کار اشتراکی
  0
 • استارتاپ
  4
 • شرکتهای کارآفرین
  0
 • فعالان اکوسیستم
  26


همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط جهاد دانشگاهی در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 3081 مقاله مشترک با 311 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران جهاد دانشگاهی با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

شرکای علمی جهاد دانشگاهی

شرکای علمی اصلی جهاد دانشگاهی طی سالهای گذشته مراکز زیر هستند. مراکزی که اساتید و پژوهشگران جهاد دانشگاهی ترجیح داده اند بیشترین طرح های پژوهشی و تحقیقاتی خود را با این مراکز به انجام رسانند

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1398 محورهای اصلی مقالات علمی جهاد دانشگاهی به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان جهاد دانشگاهی در سال 1398 موضوع عناب و معماری می باشد.

طرح های پژوهشی جهاد دانشگاهی*

بخش عظیم طرح های پژوهشی و تحقیقاتی مجموعه سیویلیکا در حال نمایه سازی داده های طرح های تحقیقاتی کشور است. ما بر اساس این دادها اطلاعات در حال تکمیلی از تعداد پروژه های علمی و طرح های تحقیقاتی کشور داریم که توسط هر مرکز علمی در جایگاه مجری طرح و یا کارفرما انجام شده است. نمودار روبرور تعداد پروژه هایی را نشان می دهد که جهاد دانشگاهی به عنوان مجری پروژه و یا کارفرمای پروژه تحقیقاتی دخیل بوده است.
بر اساس داده های ثبت شده در طرح های پژوهشی و تحقیقاتی تاکنون 1 طرح پژوهشی توسط جهاد دانشگاهی انجام شده است.

* این بخش به در حال تکمیل محتوا می باشد. مراکز علمی می توانند در تکمیل این داده ها همکاری نمایند.

افراد مهم علمی جهاد دانشگاهی
 • افسون آیین پرست
  افسون آیین پرست استادیار، گروه مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، مرکز تحقیقات سنجش سلامت، پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی، تهران، ایران
 • قدرت اله شاکری نژاد
  قدرت اله شاکری نژاد دانشیار، مدیر کل دفتر تخصصی علوم پزشکی جهاد دانشگاهی
 • اصغر حائری مهریزی
  اصغر حائری مهریزی مربی، گروه ارتقای سلامت، مرکز تحقیقات سنجش سلامت، پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی، تهران، ایران
 • علی اکبر علیخانی
  علی اکبر علیخانی استادیار جهاد دانشگاهی
 • کیوان مجیدزاده
  کیوان مجیدزاده استاد بیوتکنولوژی پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی، تهران، ایران
 • شهپر حقیقت
  شهپر حقیقت دانشیار اپیدمیولوژی پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی، تهران، ایران
 • صفا نجفی
  صفا نجفی استادیار خون و سرطان شناسی پژوهشکده سرطان پستان جهاد دانشگاهی، تهران، ایران
 • حمید آیتی
  حمید آیتی ریاست پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی
 • محمود طاووسی
  محمود طاووسی دانشیار پژوهش،گروه پژوهشی ارتقای سلامت
 • حمیدرضا بابایی
  حمیدرضا بابایی معاونت پژوهشی و آموزشی پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری جهاد دانشگاهی
 • محمد علی خبری
  محمد علی خبری عضو هیئت علمی، جهاد دانشگاهی
 • سید علی نادر دهقانی الوار
  سید علی نادر دهقانی الوار عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی لرستان

اساتید و اعضای هیات علمی جهاد دانشگاهی که تاکنون دارای سمت علمی و اجرایی در یکی از کنفرانسها و ژورنالهای ثبت شده در مجموعه سیویلیکا باشند در این بخش نمایش داده می شوند. اطلاعات این افراد در پایگاه فعالان علم و پژوهش ایران به صورت کاملتر ارائه می شود.

اعضای هیأت علمی جهاد دانشگاهی

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

ارتباط با جهاد دانشگاهی
نام مرکز: جهاد دانشگاهی نوع مرکز: پژوهشگاه دولتی استان: تهران شهر: تهران آدرس: خیابان انقلاب اسلامی - روبروی درب اصلی دانشگاه تهران - دفتر مرکزی جهاددانشگاهی وبسایت دانشگاه: http://www.acecr.ac.ir/ شماره تلفن: 66488515 -17 شماره فکس: 66488518
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران