آرم دانشگاه فردوسی مشهد

دانشگاه فردوسی مشهد

نوع مرکز: دانشگاه دولتی

استان: خراسان رضوى

شهر: مشهد

دانشگاه فردوسی مشهد در سال 1328 تاسیس شده است. در حال حاضر 23700 دانشجو و 813 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 22383 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.دانشگاه فردوسی مشهد صاحب امتیاز و ناشر 51 مجله تخصصی است و تا کنون 70 همایش توسط دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 15394 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از دانشگاه فردوسی مشهد را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1397 پژوهشگران دانشگاه فردوسی مشهد بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «توسعه پایدار» و «زعفران» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
22383
کل مقالات ISI
15394 مقاله
کل مجلات
51 ژورنال
کل کنفرانسها
70 همایش
کل دانشجویان
23700 نفر
کل اساتید
813 نفر
مساحت (مترمربع)
وارد نشده است
طرح های پژوهشی
به زودی
کارآفرینی و نوآوری
به زودی

رتبه‌ دانشگاه فردوسی مشهد

نمودار مقابل رتبه (Rank) دانشگاه فردوسی مشهد را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه فردوسی مشهد در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی دانشگاه فردوسی مشهد

دانشگاه فردوسی مشهد تاکنون 22383 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 4423 مقاله ژورنالی و 17960 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات دانشگاه فردوسی مشهد را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از دانشگاه فردوسی مشهد نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات دانشگاه فردوسی مشهد دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 15394 مقاله توسط پژوهشگران دانشگاه فردوسی مشهد در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط دانشگاه فردوسی مشهد را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های دانشگاه فردوسی مشهد

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط دانشگاه فردوسی مشهد را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 70 همایش توسط دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شده است. لیست همه همایشها

ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران دانشگاه فردوسی مشهد ناشر 51 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای دانشگاه فردوسی مشهد که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط دانشگاه فردوسی مشهد در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 9860 مقاله مشترک با 419 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه فردوسی مشهد با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1397 محورهای اصلی مقالات علمی دانشگاه فردوسی مشهد به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان دانشگاه فردوسی مشهد در سال 1397 موضوع توسعه پایدار و زعفران می باشد.

موضوعات داغ پژوهشی

بر اساس تحلیلهای محتوایی صورت گرفته بر روی مقالات تولیدی دانشگاه فردوسی مشهد در سال 1397 موضوعات و کلیدواژه های زیر بیشتر مورد توجه پژوهشگران و محققان دانشگاه فردوسی مشهد بوده است.

اعضای هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد
ارتباط با دانشگاه فردوسی مشهد
نام مرکز: دانشگاه فردوسی مشهد نوع مرکز: دانشگاه دولتی استان: خراسان رضوى شهر: مشهد آدرس: ایران - مشهد - میدان آزادی- دانشگاه فردوسی مشهد - کدپستی: ۹۱۷۷۹۴۸۹۷۴ وبسایت دانشگاه: http://www.um.ac.ir/ شماره تلفن: ۰۵۱-۳۸۸۰۵۰۰۰ شماره فکس:
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران