آرم دانشگاه فردوسی مشهد

دانشگاه فردوسی مشهد

نوع مرکز: دانشگاه دولتی

استان: خراسان رضوی

شهر: مشهد

دانشگاه فردوسی مشهد یک دانشگاه دولتی در شهر مشهد، استان خراسان رضوی است. و در سال 1328 تاسیس شده است. در حال حاضر 23700 دانشجو و 813 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 42455 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.دانشگاه فردوسی مشهد صاحب امتیاز و ناشر 50 مجله تخصصی است و تا کنون 122 همایش توسط دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 21050 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از دانشگاه فردوسی مشهد را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1403 پژوهشگران دانشگاه فردوسی مشهد بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «REGCM4» و «REGCM4» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
42455
کل مقالات ISI
21050 مقاله
کل مجلات
50 ژورنال
کل کنفرانسها
122 همایش
کل دانشجویان
23700 نفر
کل اساتید
813 نفر
مساحت (مترمربع)
-
طرح های پژوهشی
1 طرح
شاخص کارآفرینی
C

رتبه‌ دانشگاه فردوسی مشهد

نمودار مقابل رتبه (Rank) دانشگاه فردوسی مشهد را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه فردوسی مشهد در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی دانشگاه فردوسی مشهد

دانشگاه فردوسی مشهد تاکنون 42455 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 18020 مقاله ژورنالی و 24435 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات دانشگاه فردوسی مشهد را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از دانشگاه فردوسی مشهد نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات دانشگاه فردوسی مشهد دسترسی داشته باشید.

نمودار مقالات بین‌المللی دانشگاه فردوسی مشهد

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 21050 مقاله توسط پژوهشگران دانشگاه فردوسی مشهد در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط دانشگاه فردوسی مشهد را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های دانشگاه فردوسی مشهد

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط دانشگاه فردوسی مشهد را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 122 همایش توسط دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شده است. لیست همه همایشها

ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران دانشگاه فردوسی مشهد ناشر 50 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای دانشگاه فردوسی مشهد که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
کارآفرینی و نوآوری دانشگاه فردوسی مشهد
اطلاعات پایه برای ارزیابی شاخصهای کارآفرینی و نوآوری دانشگاه فردوسی مشهد با همکاری پایگاه اکوسیستم کارآفرینی ایران استخراج و تحلیل می شوند. کلیه زیر مجموعه های کارآفرینی دانشگاهها می توانند به رایگان اطلاعات اجزاء اکوسیستم کارآفرینی خود را در اکوسیستم کارآفرینی ایران ثبت نمایند تا مبنای شاخصهای کارآفرینی کامل شود.
آرم اکوسیستم کارآفرینی
 • پارک علم و فناوری
  0
 • شتابدهنده
  0
 • مرکز رشد
  2
 • فضای کار اشتراکی
  0
 • استارتاپ
  1
 • شرکتهای کارآفرین
  0
 • فعالان اکوسیستم
  4


همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط دانشگاه فردوسی مشهد در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 21493 مقاله مشترک با 557 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه فردوسی مشهد با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

شرکای علمی دانشگاه فردوسی مشهد

شرکای علمی اصلی دانشگاه فردوسی مشهد طی سالهای گذشته مراکز زیر هستند. مراکزی که اساتید و پژوهشگران دانشگاه فردوسی مشهد ترجیح داده اند بیشترین طرح های پژوهشی و تحقیقاتی خود را با این مراکز به انجام رسانند

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1403 محورهای اصلی مقالات علمی دانشگاه فردوسی مشهد به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان دانشگاه فردوسی مشهد در سال 1403 موضوع REGCM4 و REGCM4 می باشد.

طرح های پژوهشی دانشگاه فردوسی مشهد*

بخش عظیم طرح های پژوهشی و تحقیقاتی مجموعه سیویلیکا در حال نمایه سازی داده های طرح های تحقیقاتی کشور است. ما بر اساس این دادها اطلاعات در حال تکمیلی از تعداد پروژه های علمی و طرح های تحقیقاتی کشور داریم که توسط هر مرکز علمی در جایگاه مجری طرح و یا کارفرما انجام شده است. نمودار روبرور تعداد پروژه هایی را نشان می دهد که دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان مجری پروژه و یا کارفرمای پروژه تحقیقاتی دخیل بوده است.
بر اساس داده های ثبت شده در طرح های پژوهشی و تحقیقاتی تاکنون 1 طرح پژوهشی توسط دانشگاه فردوسی مشهد انجام شده است.

* این بخش به در حال تکمیل محتوا می باشد. مراکز علمی می توانند در تکمیل این داده ها همکاری نمایند.

افراد مهم علمی دانشگاه فردوسی مشهد

اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد که تاکنون دارای سمت علمی و اجرایی در یکی از کنفرانسها و ژورنالهای ثبت شده در مجموعه سیویلیکا باشند در این بخش نمایش داده می شوند. اطلاعات این افراد در پایگاه فعالان علم و پژوهش ایران به صورت کاملتر ارائه می شود.

اعضای هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

ارتباط با دانشگاه فردوسی مشهد
نام مرکز: دانشگاه فردوسی مشهد نوع مرکز: دانشگاه دولتی استان: خراسان رضوی شهر: مشهد آدرس: ایران - مشهد - میدان آزادی- دانشگاه فردوسی مشهد - کدپستی: ۹۱۷۷۹۴۸۹۷۴ وبسایت دانشگاه: http://www.um.ac.ir/ شماره تلفن: 051-38805000 شماره فکس:
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران