آرم دانشگاه زنجان

دانشگاه زنجان

نوع مرکز: دانشگاه دولتی

استان: زنجان

شهر: زنجان

دانشگاه زنجان در سال 1353 تاسیس شده است. در حال حاضر 10020 دانشجو و 384 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 7018 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.دانشگاه زنجان صاحب امتیاز و ناشر 2 مجله تخصصی است و تا کنون 18 همایش توسط دانشگاه زنجان برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 4118 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از دانشگاه زنجان را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1397 پژوهشگران دانشگاه زنجان بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «زنجان» و «محیط زیست» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
7018
کل مقالات ISI
4118 مقاله
کل مجلات
2 ژورنال
کل کنفرانسها
18 همایش
کل دانشجویان
10020 نفر
کل اساتید
384 نفر
مساحت (مترمربع)
4,000,000
طرح های پژوهشی
به زودی
کارآفرینی و نوآوری
به زودی

رتبه‌ دانشگاه زنجان

نمودار مقابل رتبه (Rank) دانشگاه زنجان را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه زنجان در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی دانشگاه زنجان

دانشگاه زنجان تاکنون 7018 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 752 مقاله ژورنالی و 6266 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات دانشگاه زنجان را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از دانشگاه زنجان نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات دانشگاه زنجان دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی دانشگاه زنجان

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 4118 مقاله توسط پژوهشگران دانشگاه زنجان در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط دانشگاه زنجان را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های دانشگاه زنجان

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط دانشگاه زنجان را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 18 همایش توسط دانشگاه زنجان برگزار شده است. لیست همه همایشها

ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران دانشگاه زنجان ناشر 2 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای دانشگاه زنجان که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط دانشگاه زنجان در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 3091 مقاله مشترک با 257 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه زنجان با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1397 محورهای اصلی مقالات علمی دانشگاه زنجان به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان دانشگاه زنجان در سال 1397 موضوع زنجان و محیط زیست می باشد.

موضوعات داغ پژوهشی

بر اساس تحلیلهای محتوایی صورت گرفته بر روی مقالات تولیدی دانشگاه زنجان در سال 1397 موضوعات و کلیدواژه های زیر بیشتر مورد توجه پژوهشگران و محققان دانشگاه زنجان بوده است.

اعضای هیأت علمی دانشگاه زنجان

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

ارتباط با دانشگاه زنجان
نام مرکز: دانشگاه زنجان نوع مرکز: دانشگاه دولتی استان: زنجان شهر: زنجان آدرس: زنجان، بلوار دانشگاه، دانشگاه زنجان کدپستی: 38791-45371 وبسایت دانشگاه: http://www.znu.ac.ir شماره تلفن: (24) 33051 شماره فکس: (24) 32283100
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران