دانشگاه تبریز در سال 1326 تاسیس شده است. در حال حاضر 23181 دانشجو و 819 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 15285 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.دانشگاه تبریز صاحب امتیاز و ناشر 22 مجله تخصصی است و تا کنون 28 همایش توسط دانشگاه تبریز برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 12892 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از دانشگاه تبریز را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1397 پژوهشگران دانشگاه تبریز بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «توسعه پایدار» و «تبریز» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
15285
کل مقالات ISI
12892 مقاله
کل مجلات
22 ژورنال
کل کنفرانسها
28 همایش
کل دانشجویان
23181 نفر
کل اساتید
819 نفر
مساحت (مترمربع)
6,000,000
طرح های پژوهشی
به زودی
کارآفرینی و نوآوری
به زودی

رتبه‌ دانشگاه تبریز

نمودار مقابل رتبه (Rank) دانشگاه تبریز را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه تبریز در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی دانشگاه تبریز

دانشگاه تبریز تاکنون 15285 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 1782 مقاله ژورنالی و 13503 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات دانشگاه تبریز را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از دانشگاه تبریز نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات دانشگاه تبریز دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی دانشگاه تبریز

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 12892 مقاله توسط پژوهشگران دانشگاه تبریز در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط دانشگاه تبریز را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های دانشگاه تبریز

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط دانشگاه تبریز را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 28 همایش توسط دانشگاه تبریز برگزار شده است. لیست همه همایشها

ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران دانشگاه تبریز ناشر 22 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای دانشگاه تبریز که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط دانشگاه تبریز در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 7787 مقاله مشترک با 371 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه تبریز با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1397 محورهای اصلی مقالات علمی دانشگاه تبریز به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان دانشگاه تبریز در سال 1397 موضوع توسعه پایدار و تبریز می باشد.

موضوعات داغ پژوهشی

بر اساس تحلیلهای محتوایی صورت گرفته بر روی مقالات تولیدی دانشگاه تبریز در سال 1397 موضوعات و کلیدواژه های زیر بیشتر مورد توجه پژوهشگران و محققان دانشگاه تبریز بوده است.

اعضای هیأت علمی دانشگاه تبریز

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

دانشجویان دانشگاه تبریز
ارتباط با دانشگاه تبریز
نام مرکز: دانشگاه تبریز نوع مرکز: دانشگاه دولتی استان: آذربايجان شرقى شهر: تبريز آدرس: تبریز-بلوار 29 بهمن-خ امام خمینی – دانشگاه تبریز-کدپستی:5166616471 وبسایت دانشگاه: http://www.tabrizu.ac.ir شماره تلفن: 33340081-33340089 شماره فکس: 3352364
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران