دانشگاه علم و هنر یزد در یک نگاه

۸۷۵ کل مقالات داخلی ۲ کل مقالات ISI ۱ کل مجلات ۰ کل کنفرانسها ۵۹۸۰ کل دانشجویان ۵۲۰ کل اساتید ۲۳ قدمت دانشگاه به زودی طرحهای پژوهشی غیر از داده های تعداد دانشجویان و تعداد اساتید دانشگاه که به صورت دستی از سایت دانشگاه و یا آمار منتشر شده موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی استخراج شده است سایر داده ها به صورت خودکار و بر اساس پایش ماشینی بروی مقالات نمایه شده از کنفرانسها و ژورنالهای کشور و یا پایگاههای بین المللی صورت می پذیرد. در صورتی که مغایرتی در داده های واقعی و آمار اعلام شده از روی این سایت ملاحظه می نمایید، می توانید از طریق بخش ارتباط با ما با کارشناسان سیویلیکا برای رفع مغایرت ارتباط بگیرید.

رتبه دانشگاه علم و هنر یزد در سالهای اخیر

دغدغه اصلی محققان دانشگاه علم و هنر یزد در سال ۱۳۹۷ موضوع نیوزوم و بیت کوین بوده است.
توضیح نمودار رتبه بندی سالانه

نمودار زیر رتبه (Rank) دانشگاه علم و هنر یزد را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه علم و هنر یزد در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است.
هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود.
با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال ۱۳۹۸ نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.نمودار سالانه مقالات دانشگاه علم و هنر یزد به تفکیک مقالات کنفرانسی و ژورنالی

توضیح نمودار سالانه تولید مقالات علمی

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه علم و هنر یزد در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه علم و هنر یزد می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI منتشر شده توسطدانشگاه علم و هنر یزد

توضیح نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه علم و هنر یزد در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه علم و هنر یزد می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار کنفرانسهای برگزار شده و شماره نشریات منتشره دانشگاه علم و هنر یزد

توضیح نمودار کنفرانسها و ژورنالها

نمودار زیر شامل دو سری داده است. سری اول، تعداد کنفرانسهایی که دانشگاه علم و هنر یزد در هر سال برگزار نموده است و سری دوم شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.همکاران استراتژیک علمی دانشگاه علم و هنر یزد

توضیح نمودار همکاران استراتژیک علمی

تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه علم و هنر یزد با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

نمودار چگالی موضوعات مهم پژوهشی دانشگاه علم و هنر یزد

توضیح نمودار چگالی موضوعات پژوهشی

عمده محورها و کلیدواژه های علمی مورد بحث توسط پژوهشگران دانشگاه علم و هنر یزد در مقالات تولیدی سال 1397 به صورت زیر می باشد. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند.
یعنی دغدغه اصلی محققان 1397 موضوع نیوزوم و بیت کوین می باشد.

دانشگاه علم و هنر دانشگاهی وابسته به جهاددانشگاهی است. این مؤسسه در سال ۱۳۷۷ فعالیت خود را با نام مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی غیردولتی جهاد دانشگاهی استان یزد آغاز کرد. پس از کسب موافقت شورای گسترش وزارت علوم در تیرماه ۱۳۹۲ این مرکز به دانشگاه ارتقاء گردید. این مرکز آموزشی با سه شعبه در شهرهای یزد و اردکان و اشکذر فعالیت خود را گسترش داد.

امروز این مرکز به آموزش بیش از ۵۰۰۰ دانشجو را در ۷۵ کد رشته در مقاطع مختلف مشغول است و دارای ۲۵ هزار مترمربع فضای آموزشی در قالب سه دانشکده در شهرهای یزد، اردکان و اشکذرمی‌باشد.

دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده فنی و مهندسی یزد
دانشکده علوم انسانی یزد
دانشکده علوم انسانی اشکذر
دانشکده هنر اردکان

دانشگاه علم و هنر (وابسته به جهاددانشگاهی) با هدف ارتقاء سطح دانش و تامین نیروی انسانی متخصص مورد نیاز کشور تاسیس شده است و از پشتوانه علمی و تحقیقاتی جهاددانشگاهی برخوردار است.

دانشگاه علم وهنر هم اکنون بزرگترین دانشگاه غیر انتفاعی استان یزد و پنجمین دانشگاه غیرانتفاعی کشور می باشد.

دانشگاه علم وهنر درحال حاضر با 25 کد رشته کارشناسی ارشد ، 38 کد رشته کارشناسی پیوسته و 28 کد رشته کارشناسی ناپیوسته و کاردانی دانشجو در سه محل تحصیل اردکان ، اشکذر و یزد فعالیت می کند.