موسسه آموزش عالی شمس گنبد در یک نگاه

۱۱۴ کل مقالات داخلی ۰ کل مقالات ISI ۰ کل مجلات ۰ کل کنفرانسها ۱۸۰۰ کل دانشجویان ۱۴۰ کل اساتید ۰ قدمت دانشگاه به زودی طرحهای پژوهشی غیر از داده های تعداد دانشجویان و تعداد اساتید دانشگاه که به صورت دستی از سایت دانشگاه و یا آمار منتشر شده موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی استخراج شده است سایر داده ها به صورت خودکار و بر اساس پایش ماشینی بروی مقالات نمایه شده از کنفرانسها و ژورنالهای کشور و یا پایگاههای بین المللی صورت می پذیرد. در صورتی که مغایرتی در داده های واقعی و آمار اعلام شده از روی این سایت ملاحظه می نمایید، می توانید از طریق بخش ارتباط با ما با کارشناسان سیویلیکا برای رفع مغایرت ارتباط بگیرید.

رتبه موسسه آموزش عالی شمس گنبد در سالهای اخیر

دغدغه اصلی محققان موسسه آموزش عالی شمس گنبد در سال ۱۳۹۷ موضوع کیفیت حسابرسی و رطوبت بهینه بوده است.
توضیح نمودار رتبه بندی سالانه

نمودار زیر رتبه (Rank) موسسه آموزش عالی شمس گنبد را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات موسسه آموزش عالی شمس گنبد در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است.
هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود.
با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال ۱۳۹۸ نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.نمودار سالانه مقالات موسسه آموزش عالی شمس گنبد به تفکیک مقالات کنفرانسی و ژورنالی

توضیح نمودار سالانه تولید مقالات علمی

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران موسسه آموزش عالی شمس گنبد در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران موسسه آموزش عالی شمس گنبد می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI منتشر شده توسطموسسه آموزش عالی شمس گنبد

توضیح نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران موسسه آموزش عالی شمس گنبد در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران موسسه آموزش عالی شمس گنبد می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار کنفرانسهای برگزار شده و شماره نشریات منتشره موسسه آموزش عالی شمس گنبد

توضیح نمودار کنفرانسها و ژورنالها

نمودار زیر شامل دو سری داده است. سری اول، تعداد کنفرانسهایی که موسسه آموزش عالی شمس گنبد در هر سال برگزار نموده است و سری دوم شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.همکاران استراتژیک علمی موسسه آموزش عالی شمس گنبد

توضیح نمودار همکاران استراتژیک علمی

تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران موسسه آموزش عالی شمس گنبد با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

نمودار چگالی موضوعات مهم پژوهشی موسسه آموزش عالی شمس گنبد

توضیح نمودار چگالی موضوعات پژوهشی

عمده محورها و کلیدواژه های علمی مورد بحث توسط پژوهشگران موسسه آموزش عالی شمس گنبد در مقالات تولیدی سال 1397 به صورت زیر می باشد. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند.
یعنی دغدغه اصلی محققان 1397 موضوع کیفیت حسابرسی و رطوبت بهینه می باشد.

عصر حاضر دوران دگرگونی و تغییر پرشتاب دانش است و در زمانی که سرمایه گذاری های عظیم برای آینده بر پایه و زیر بنای فن آوری های جدید استوار شده است، موفقیت و پایداری از آن ملتهایی است که رویکردشان را بر مبنای این تغییر فراگیر قرار دهند.

تاسیس موسسه آموزش عالی شمس بر محور کلان رویکرد به توسعه منطقه و کشور از طریق تربیت متخصصان فرهیخته و تولید دانش، از ابتدا با چشم انداز تبدیل شدن به دانشگاهی برتر بوده است. در طی این چند سال، فرآیند رشد و توسعه موسسه مسیری پیوسته را طی کرده و این مرکز علمی را به جایگاهی برای تولید دانش و تربیت نخبه گان تغییر داده ، چرا که افق دید مدیران موسسه، تربیت نسل جدیدی از متخصصان، کارآفرینان و مدیران متدین تاثیر گذار بر جامعه است.

موسسه آموزش عالی شمس در شمال شرق کشور، از موقعیت جغرافیایی ویژه ای نیز تاثیر گرفته است. چراکه این منطقه محروم از نظر آموزشی از مناطق کمتر  توسعه  یافته کشور محسوب می شود.

موسسه از منظر فضاهای فیزیکی نیز در جایگاه خاصی قرار دارد، به طوری که بناهای آن از شاخصه های معماری زیبا و چشم اندازی در کنار دریاچه مصنوعی شهرستان  گنبدکاووس برخوردار بوده و از جاذبه های گردشگری منطقه به شمار می رود.

قرار گرفتن بر مسیر توسعه با انتخاب های هوشمندانه رشته های تحصیلی که دورنمای آن توجه به تغییرات شتابان دنیای فن آوری است، دانشجویان این مرکز علمی را در فضای پر تکاپویی قرار داده تا اهداف آتی خود را بر بنای جامعه ای پیشرفته، انسانی تر و اخلاقی تر متمرکز کنند.