دانشگاه مراغه در سال 1366 تاسیس شده است. در حال حاضر 3700 دانشجو و 115 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 877 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.دانشگاه مراغه صاحب امتیاز و ناشر 2 مجله تخصصی است و تا کنون 1 همایش توسط دانشگاه مراغه برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 1493 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از دانشگاه مراغه را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1397 پژوهشگران دانشگاه مراغه بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «مراغه» و «زلزله حوزه نزدیک» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
877
کل مقالات ISI
1493 مقاله
کل مجلات
2 ژورنال
کل کنفرانسها
1 همایش
کل دانشجویان
3700 نفر
کل اساتید
115 نفر
مساحت (مترمربع)
وارد نشده است
طرح های پژوهشی
به زودی
کارآفرینی و نوآوری
به زودی

رتبه‌ دانشگاه مراغه

نمودار مقابل رتبه (Rank) دانشگاه مراغه را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه مراغه در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی دانشگاه مراغه

دانشگاه مراغه تاکنون 877 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 69 مقاله ژورنالی و 808 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات دانشگاه مراغه را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از دانشگاه مراغه نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات دانشگاه مراغه دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی دانشگاه مراغه

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 1493 مقاله توسط پژوهشگران دانشگاه مراغه در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط دانشگاه مراغه را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های دانشگاه مراغه

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط دانشگاه مراغه را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 1 همایش توسط دانشگاه مراغه برگزار شده است. لیست همه همایشها

  • بيستمين كنگره ملي و هشتمين كنگره بين‌المللي زيست‌شناسي ايران

    بيستمين كنگره ملي و هشتمين كنگره بين‌المللي زيست‌شناسي ايران

    مشاهده جزئیات
ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران دانشگاه مراغه ناشر 2 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای دانشگاه مراغه که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط دانشگاه مراغه در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 510 مقاله مشترک با 81 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه مراغه با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1397 محورهای اصلی مقالات علمی دانشگاه مراغه به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان دانشگاه مراغه در سال 1397 موضوع مراغه و زلزله حوزه نزدیک می باشد.

اعضای هیأت علمی دانشگاه مراغه
    تاکنون هیچ عضو هیات علمی دانشگاه مراغه در پایگاه سیویلیکا صفحه تخصصی ایجاد نکرده است. با ایجاد صفحه تخصصی به صورت خودکار در این صفحه نمایش داده می شود.

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

دانشجویان دانشگاه مراغه
ارتباط با دانشگاه مراغه
نام مرکز: دانشگاه مراغه نوع مرکز: دانشگاه دولتی استان: آذربايجان شرقى شهر: مراغه آدرس: آذربایجان شرقی، مراغه، میدان مادر، بلوار دانشگاه، دانشگاه مراغه-کد پستی:  83111-55181 وبسایت دانشگاه: http://www.maragheh.ac.ir شماره تلفن: 041-37263068 شماره فکس: 041-37266060
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران