آرم پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران

پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران

نوع مرکز: پژوهشگاه دولتی

استان: تهران

شهر: تهران

پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در سال 1347 تاسیس شده است. در حال حاضر 20 دانشجو و 29 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 74 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران صاحب امتیاز و ناشر 1 مجله تخصصی است و تا کنون 2 همایش توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 140 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1397 پژوهشگران پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «مدیریت دانش» و «پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج)» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
74
کل مقالات ISI
140 مقاله
کل مجلات
1 ژورنال
کل کنفرانسها
2 همایش
کل دانشجویان
20 نفر
کل اساتید
29 نفر
مساحت (مترمربع)
وارد نشده است
طرح های پژوهشی
به زودی
کارآفرینی و نوآوری
به زودی

رتبه‌ پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران

نمودار مقابل رتبه (Rank) پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران

پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران تاکنون 74 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 14 مقاله ژورنالی و 60 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 140 مقاله توسط پژوهشگران پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 2 همایش توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران برگزار شده است. لیست همه همایشها

ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران ناشر 1 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 60 مقاله مشترک با 31 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1397 محورهای اصلی مقالات علمی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در سال 1397 موضوع مدیریت دانش و پایگاه اطلاعات علمی ایران (گنج) می باشد.

اعضای هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

دانشجویان پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران
    تاکنون هیچ یک از دانشجویان پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در پایگاه سیویلیکا صفحه تخصصی ایجاد نکرده است. با ایجاد صفحه تخصصی به صورت خودکار در این صفحه نمایش داده می شود.
ارتباط با پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران
نام مرکز: پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران نوع مرکز: پژوهشگاه دولتی استان: تهران شهر: تهران آدرس: خیابان انقلاب - تقاطع فلسطین - شمارهء 1090.کدپستی 1315773314 وبسایت دانشگاه: http://www.irandoc.ac.ir/ شماره تلفن: 66494980- 66951430 شماره فکس: 66462254
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران