رتبه دانشگاه شهید باهنر کرمان در سالهای اخیر

دغدغه اصلی محققان دانشگاه شهید باهنر کرمان در سال ۱۳۹۶ موضوع دینامیک سیالات محاسباتی و کرمان بوده است.
توضیح نمودار رتبه بندی سالانه

نمودار زیر رتبه (Rank) دانشگاه شهید باهنر کرمان را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه شهید باهنر کرمان در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است.
هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود.
با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال ۱۳۹۷ نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.نمودار سالانه مقالات دانشگاه شهید باهنر کرمان به تفکیک مقالات کنفرانسی و ژورنالی

توضیح نمودار سالانه تولید مقالات علمی

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه شهید باهنر کرمان در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه شهید باهنر کرمان می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار کنفرانسهای برگزار شده و شماره نشریات منتشره دانشگاه شهید باهنر کرمان

توضیح نمودار کنفرانسها و ژورنالها

نمودار زیر شامل دو سری داده است. سری اول، تعداد کنفرانسهایی که دانشگاه شهید باهنر کرمان در هر سال برگزار نموده است و سری دوم شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.همکاران استراتژیک علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان

توضیح نمودار همکاران استراتژیک علمی

تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه شهید باهنر کرمان با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

نمودار چگالی موضوعات مهم پژوهشی دانشگاه شهید باهنر کرمان

توضیح نمودار چگالی موضوعات پژوهشی

عمده محورها و کلیدواژه های علمی مورد بحث توسط پژوهشگران دانشگاه شهید باهنر کرمان در مقالات تولیدی سال 1396 به صورت زیر می باشد. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند.
یعنی دغدغه اصلی محققان 1396 موضوع دینامیک سیالات محاسباتی و کرمان می باشد.

دانشگاه کرمان به همت شادروان مهندس علیرضا افضلی پور و بانو فاخره صبا در سال 1353 در کرمان تأسیس شد.  این دانشگاه در جنوب شرقی شهر کرمان و در زمینی به مساحت 5000000 مترمربع بنا گردیده و فعالیت آموزشی خود را باپذیرش 90 دانشجو در سال 1354 آغاز نمود.  دانشگاه کرمان پس از پیروزی انقلاب اسلامی به نام یکی از فرزندان انقلاب، شهید محمدجواد باهنر، دانشگاه شهیدباهنر نامیده شد.  براساس فعالیت های آموزشی و پژوهشی چشمگیر دانشگاه در طول 40سال گذشته،  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه شهیدباهنر کرمان را در زمره دانشگاه­های برتر ایران می شناسد.  فضای آموزشی و پژوهشی دانشگاه در ابتدای تأسیس 25000 مترمربع برای تعداد 5000 دانشجو در نظر گرفته شده بود اما در حال حاضر این فضا در مجموع به بیش از230000 متر مربع و تعداد دانشجویان به بیش از 14000 دانشجو افزایش یافته است.

دانشگاه 11 دانشکده، 1 مجتمع آموزش عالی، 2 مرکز آموزش عالی، 1 پردیس دانشگاهی، 5 پژوهشکده، 1 مرکز پژوهشی و 63 گروه آموزشی دارد و دانشجویان در 300 رشته تحصیلی(با احتساب رشته­ های پردیس) در این دانشکده ها و مراکز مشغول به تحصیل می باشند.  همچنین دانشگاه در 218  رشته تحصیلات تکمیلی در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد.

تعداد رشته های موجود به تفکیک گروه­های عمده تحصیلی:

- علوم انسانی:  67 رشته و گرایش

- علوم پایه :  86 رشته و گرایش

- فنی و مهندسی:  62 رشته و گرایش

- علوم کشاورزی :  45 رشته و گرایش

- هنر :  9 رشته و گرایش

- پردیس دانشگاهی:  34 رشته و گرایش