آرم دانشگاه الزهرا

دانشگاه الزهرا

نوع مرکز: دانشگاه دولتی

استان: تهران

شهر: تهران

دانشگاه الزهرا در سال 1343 تاسیس شده است. در حال حاضر 9400 دانشجو و 600 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 4151 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.دانشگاه الزهرا صاحب امتیاز و ناشر 23 مجله تخصصی است و تا کنون 12 همایش توسط دانشگاه الزهرا برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 4336 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از دانشگاه الزهرا را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1397 پژوهشگران دانشگاه الزهرا بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «خانواده» و «یادگیری» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
4151
کل مقالات ISI
4336 مقاله
کل مجلات
23 ژورنال
کل کنفرانسها
12 همایش
کل دانشجویان
9400 نفر
کل اساتید
600 نفر
مساحت (مترمربع)
140,000
طرح های پژوهشی
به زودی
کارآفرینی و نوآوری
به زودی

رتبه‌ دانشگاه الزهرا

نمودار مقابل رتبه (Rank) دانشگاه الزهرا را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه الزهرا در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی دانشگاه الزهرا

دانشگاه الزهرا تاکنون 4151 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 1073 مقاله ژورنالی و 3078 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات دانشگاه الزهرا را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از دانشگاه الزهرا نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات دانشگاه الزهرا دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی دانشگاه الزهرا

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 4336 مقاله توسط پژوهشگران دانشگاه الزهرا در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط دانشگاه الزهرا را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های دانشگاه الزهرا

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط دانشگاه الزهرا را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 12 همایش توسط دانشگاه الزهرا برگزار شده است. لیست همه همایشها

ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران دانشگاه الزهرا ناشر 23 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای دانشگاه الزهرا که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط دانشگاه الزهرا در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 2077 مقاله مشترک با 256 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه الزهرا با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1397 محورهای اصلی مقالات علمی دانشگاه الزهرا به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان دانشگاه الزهرا در سال 1397 موضوع خانواده و یادگیری می باشد.

موضوعات داغ پژوهشی

بر اساس تحلیلهای محتوایی صورت گرفته بر روی مقالات تولیدی دانشگاه الزهرا در سال 1397 موضوعات و کلیدواژه های زیر بیشتر مورد توجه پژوهشگران و محققان دانشگاه الزهرا بوده است.

اعضای هیأت علمی دانشگاه الزهرا

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

دانشجویان دانشگاه الزهرا
ارتباط با دانشگاه الزهرا
نام مرکز: دانشگاه الزهرا نوع مرکز: دانشگاه دولتی استان: تهران شهر: تهران آدرس: تهران – بالاترازمیدان شیخ بهایی- خ ده ونک - دانشگاه الزهرا(س)- کدپستی:1993893973 وبسایت دانشگاه: http://www.alzahra.ac.ir شماره تلفن: 88044051-8 شماره فکس: (9821+) 88035187
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران