آرم پژوهشکده پولی و بانکی

پژوهشکده پولی و بانکی

نوع مرکز: پژوهشگاه دولتی

استان: تهران

شهر: تهران

پژوهشکده پولی و بانکی یک پژوهشگاه دولتی در شهر تهران، استان تهران است. و در سال 1369 تاسیس شده است. در حال حاضر 14 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 358 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.پژوهشکده پولی و بانکی صاحب امتیاز و ناشر 1 مجله تخصصی است و تا کنون 35 همایش توسط پژوهشکده پولی و بانکی برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 5 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از پژوهشکده پولی و بانکی را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1402 پژوهشگران پژوهشکده پولی و بانکی بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «نظارت شرعی» و «ریسک شریعت» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
358
کل مقالات ISI
5 مقاله
کل مجلات
1 ژورنال
کل کنفرانسها
35 همایش
کل دانشجویان
0 نفر
کل اساتید
14 نفر
مساحت (مترمربع)
-
طرح های پژوهشی
0 طرح
شاخص کارآفرینی
بدون داده

رتبه‌ پژوهشکده پولی و بانکی

نمودار مقابل رتبه (Rank) پژوهشکده پولی و بانکی را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات پژوهشکده پولی و بانکی در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی پژوهشکده پولی و بانکی

پژوهشکده پولی و بانکی تاکنون 358 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 168 مقاله ژورنالی و 190 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات پژوهشکده پولی و بانکی را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از پژوهشکده پولی و بانکی نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات پژوهشکده پولی و بانکی دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی پژوهشکده پولی و بانکی

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 5 مقاله توسط پژوهشگران پژوهشکده پولی و بانکی در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط پژوهشکده پولی و بانکی را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
 • پوستر کنفرانس

  Foreign exchange rate pricing at the future contract (Case of I.R. of Iran)

 • پوستر کنفرانس

  The jurisprudential and legal analysis of the delayed payment fine in banking contracts in Iran

 • پوستر کنفرانس

  The Evaluation of Impacts of Knowledge-Based Economy Factors on the Improvement of Total Factor Productivity (a Comparative Study of Emerging and G7 Economies)

 • پوستر کنفرانس

  Survey of money- output causality: Case study of Iran, based on vector error correction model (VECM)

 • پوستر کنفرانس

  Response of Stock Markets to Monetary Policy: The Tehran Stock Market Perspective

همایش‌ها و کنفرانس‌های پژوهشکده پولی و بانکی

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط پژوهشکده پولی و بانکی را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 35 همایش توسط پژوهشکده پولی و بانکی برگزار شده است. لیست همه همایشها

ژورنال‌ها و نشریات علمی

نمودار روبرو شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.نمودار روبرو شامل دو سری داده است. نمودار روبرو شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.نمودار روبرو شامل دو سری داده است.

  تاکنون هیچ مجله و ژورنال علمی برای پژوهشکده پولی و بانکی ثبت نشده است. اطلاعات ژورنالها و مجلات از پایگاه مرجع نشریات ایران استخراج و نمایش داده می شوند.
کارآفرینی و نوآوری پژوهشکده پولی و بانکی
اطلاعات پایه برای ارزیابی شاخصهای کارآفرینی و نوآوری پژوهشکده پولی و بانکی با همکاری پایگاه اکوسیستم کارآفرینی ایران استخراج و تحلیل می شوند. کلیه زیر مجموعه های کارآفرینی دانشگاهها می توانند به رایگان اطلاعات اجزاء اکوسیستم کارآفرینی خود را در اکوسیستم کارآفرینی ایران ثبت نمایند تا مبنای شاخصهای کارآفرینی کامل شود.
آرم اکوسیستم کارآفرینی
تاکنون هیچ داده مربوط به بخشهای کارآفرینی پژوهشکده پولی و بانکی شامل مراکز نوآوری، پارک علم و فناوری، شتابدهنده، مرکز رشد، فضای کار اشتراکی، و استارتاپ در اکوسیستم کارآفرینی ایران ثبت نشده است.

همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط پژوهشکده پولی و بانکی در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 158 مقاله مشترک با 39 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران پژوهشکده پولی و بانکی با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

شرکای علمی پژوهشکده پولی و بانکی

شرکای علمی اصلی پژوهشکده پولی و بانکی طی سالهای گذشته مراکز زیر هستند. مراکزی که اساتید و پژوهشگران پژوهشکده پولی و بانکی ترجیح داده اند بیشترین طرح های پژوهشی و تحقیقاتی خود را با این مراکز به انجام رسانند

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1402 محورهای اصلی مقالات علمی پژوهشکده پولی و بانکی به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان پژوهشکده پولی و بانکی در سال 1402 موضوع نظارت شرعی و ریسک شریعت می باشد.

موضوعات داغ پژوهشی

بر اساس تحلیلهای محتوایی صورت گرفته بر روی مقالات تولیدی پژوهشکده پولی و بانکی در سال 1402 موضوعات و کلیدواژه های زیر بیشتر مورد توجه پژوهشگران و محققان پژوهشکده پولی و بانکی بوده است.

طرح های پژوهشی پژوهشکده پولی و بانکی*

بخش عظیم طرح های پژوهشی و تحقیقاتی مجموعه سیویلیکا در حال نمایه سازی داده های طرح های تحقیقاتی کشور است. ما بر اساس این دادها اطلاعات در حال تکمیلی از تعداد پروژه های علمی و طرح های تحقیقاتی کشور داریم که توسط هر مرکز علمی در جایگاه مجری طرح و یا کارفرما انجام شده است. نمودار روبرور تعداد پروژه هایی را نشان می دهد که پژوهشکده پولی و بانکی به عنوان مجری پروژه و یا کارفرمای پروژه تحقیقاتی دخیل بوده است.
بر اساس داده های ثبت شده در طرح های پژوهشی و تحقیقاتی تاکنون 0 طرح پژوهشی توسط پژوهشکده پولی و بانکی انجام شده است.

* این بخش به در حال تکمیل محتوا می باشد. مراکز علمی می توانند در تکمیل این داده ها همکاری نمایند.

افراد مهم علمی پژوهشکده پولی و بانکی

اساتید و اعضای هیات علمی پژوهشکده پولی و بانکی که تاکنون دارای سمت علمی و اجرایی در یکی از کنفرانسها و ژورنالهای ثبت شده در مجموعه سیویلیکا باشند در این بخش نمایش داده می شوند. اطلاعات این افراد در پایگاه فعالان علم و پژوهش ایران به صورت کاملتر ارائه می شود.

نشستها و سخنرانیهای پژوهشکده پولی و بانکی
متاسفانه تاکنون هیچ نشست و سخنرانی علمی از پژوهشکده پولی و بانکی در پایگاه سیویلیکا درج نشده است. به منظور نمایش لیست سخنرانیها، جلسات دفاع و نشستهای علمی آنها را در بخش ثبت اطلاعات سخنرانی و جلسه دفاع اضافه نمایید. اطلاعات سخنرانیهای علمی مراکز علمی به رایگان در بخش نشستها و سخنرانی های علمی سیویلیکا قابل ثبت می باشد.
اعضای هیأت علمی پژوهشکده پولی و بانکی

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

ارتباط با پژوهشکده پولی و بانکی
نام مرکز: پژوهشکده پولی و بانکی نوع مرکز: پژوهشگاه دولتی استان: تهران شهر: تهران آدرس: میدان آرژانتین، ابتدای بزرگراه افریقا روبروی پارکینگ بیهقی پلاک ۱۰ پژوهشکده پولی و بانکی کدپستی: ۱۵۱۴۹۴۷۱۱۱ وبسایت دانشگاه: http://www.mbri.ac.ir/ شماره تلفن: 88657450 - 54 شماره فکس: 88657399
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران