رتبه دانشکده محیط زیست در سالهای اخیر

دغدغه اصلی محققان دانشکده محیط زیست در سال ۱۳۹۵ موضوع محیط زیست و فلزات سنگین بوده است.
توضیح نمودار رتبه بندی سالانه

نمودار زیر رتبه (Rank) دانشکده محیط زیست را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشکده محیط زیست در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است.
هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود.
با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال ۱۳۹۶ نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.نمودار سالانه مقالات دانشکده محیط زیست به تفکیک مقالات کنفرانسی و ژورنالی

توضیح نمودار سالانه تولید مقالات علمی

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشکده محیط زیست در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشکده محیط زیست می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار کنفرانسهای برگزار شده و شماره نشریات منتشره دانشکده محیط زیست

توضیح نمودار کنفرانسها و ژورنالها

نمودار زیر شامل دو سری داده است. سری اول، تعداد کنفرانسهایی که دانشکده محیط زیست در هر سال برگزار نموده است و سری دوم شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.همکاران استراتژیک علمی دانشکده محیط زیست

توضیح نمودار همکاران استراتژیک علمی

تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشکده محیط زیست با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

توضیح نمودار چگالی موضوعات پژوهشی

عمده محورها و کلیدواژه های علمی مورد بحث توسط پژوهشگران دانشکده محیط زیست در مقالات تولیدی سال 1395 به صورت زیر می باشد. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند.
یعنی دغدغه اصلی محققان 1395 موضوع محیط زیست و فلزات سنگین می باشد.

دانشکده محیط زیست در سال 1351 و تحت عنوان « آموزشکده محیط زیست» به منظور تأمین و تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر مورد نیاز عرصه محیط زیست کشور و با جهت گیری ترویج و نشر مفاهیم محیط زیستی تأسیس گردید.

این دانشکده در دهه 70 علاوه بر پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری در مقطع کاردانی رشته تکنولوژی محیط زیست به جذب دانشجو در دو رشته کارشناسی ناپیوسته کنترل آلودگی های محیط زیست و بازیافت از طریق کنکور دانشگاه علمی کاربردی پرداخت.

هیات محترم وزیران در جلسه مورخ 7 / 10 / 89 خود ارتقای این مرکز را به تصویب رساند و تعداد رشته های تحصیلی آن در مقطع های کاردانی و کارشناسی به 12 عنوان رشته افزایش پیدا کرد.

در سال 1392 دانشکده محیط زیست در 5 رشته کارشناسی ارشد از طریق کنکور کارشناسی سراسری دانشجو پذیرفت.
 این مرکز با تربیت چندین هزار متخصص در عرصه های مختلف زیست محیطی در حال حاضر در چندین رشته کارشناسی و کارشناسی ارشد، آموزش بیش از 1000 دانشجو را عهده دار می باشد. 

دارا بودن 20 آزمایشگاه، کتابخانه تخصصی با بیش از 13 هزار جلد کتاب به زبان های فارسی و لاتین، دو سایت رایانه مجزا، مجموعه ورزشی چند منظوره، اجرای دهها پروژه تحقیقاتی و مطالعاتی در زمینه های مختلف با همکاری بیش از یکصد کارشناس و ... از دیگر ظرفیت های موجود در دانشکده محیط زیست است