آرم پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی

پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی

نوع مرکز: پژوهشگاه دولتی

استان: تهران

شهر: تهران

پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی یک پژوهشگاه دولتی در شهر تهران، استان تهران است. و در سال 1383 تاسیس شده است. در حال حاضر 11 دانشجو و 15 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 312 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی صاحب امتیاز و ناشر 3 مجله تخصصی است علاوه بر این تاکنون 3 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1402 پژوهشگران پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «افت تحصیلی» و «زنان» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
312
کل مقالات ISI
3 مقاله
کل مجلات
3 ژورنال
کل کنفرانسها
0 همایش
کل دانشجویان
11 نفر
کل اساتید
15 نفر
مساحت (مترمربع)
-
طرح های پژوهشی
0 طرح
شاخص کارآفرینی
بدون داده

رتبه‌ پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی

نمودار مقابل رتبه (Rank) پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی

پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی تاکنون 312 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 265 مقاله ژورنالی و 47 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 3 مقاله توسط پژوهشگران پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 0 همایش توسط پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی برگزار شده است. لیست همه همایشها

ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی ناشر 3 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
کارآفرینی و نوآوری پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی
اطلاعات پایه برای ارزیابی شاخصهای کارآفرینی و نوآوری پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی با همکاری پایگاه اکوسیستم کارآفرینی ایران استخراج و تحلیل می شوند. کلیه زیر مجموعه های کارآفرینی دانشگاهها می توانند به رایگان اطلاعات اجزاء اکوسیستم کارآفرینی خود را در اکوسیستم کارآفرینی ایران ثبت نمایند تا مبنای شاخصهای کارآفرینی کامل شود.
آرم اکوسیستم کارآفرینی
تاکنون هیچ داده مربوط به بخشهای کارآفرینی پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی شامل مراکز نوآوری، پارک علم و فناوری، شتابدهنده، مرکز رشد، فضای کار اشتراکی، و استارتاپ در اکوسیستم کارآفرینی ایران ثبت نشده است.

همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 185 مقاله مشترک با 58 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

شرکای علمی پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی

شرکای علمی اصلی پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی طی سالهای گذشته مراکز زیر هستند. مراکزی که اساتید و پژوهشگران پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی ترجیح داده اند بیشترین طرح های پژوهشی و تحقیقاتی خود را با این مراکز به انجام رسانند

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1402 محورهای اصلی مقالات علمی پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی در سال 1402 موضوع افت تحصیلی و زنان می باشد.

موضوعات داغ پژوهشی

بر اساس تحلیلهای محتوایی صورت گرفته بر روی مقالات تولیدی پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی در سال 1402 موضوعات و کلیدواژه های زیر بیشتر مورد توجه پژوهشگران و محققان پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی بوده است.

طرح های پژوهشی پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی*

بخش عظیم طرح های پژوهشی و تحقیقاتی مجموعه سیویلیکا در حال نمایه سازی داده های طرح های تحقیقاتی کشور است. ما بر اساس این دادها اطلاعات در حال تکمیلی از تعداد پروژه های علمی و طرح های تحقیقاتی کشور داریم که توسط هر مرکز علمی در جایگاه مجری طرح و یا کارفرما انجام شده است. نمودار روبرور تعداد پروژه هایی را نشان می دهد که پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی به عنوان مجری پروژه و یا کارفرمای پروژه تحقیقاتی دخیل بوده است.
بر اساس داده های ثبت شده در طرح های پژوهشی و تحقیقاتی تاکنون 0 طرح پژوهشی توسط پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی انجام شده است.

* این بخش به در حال تکمیل محتوا می باشد. مراکز علمی می توانند در تکمیل این داده ها همکاری نمایند.

افراد مهم علمی پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی

اساتید و اعضای هیات علمی پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی که تاکنون دارای سمت علمی و اجرایی در یکی از کنفرانسها و ژورنالهای ثبت شده در مجموعه سیویلیکا باشند در این بخش نمایش داده می شوند. اطلاعات این افراد در پایگاه فعالان علم و پژوهش ایران به صورت کاملتر ارائه می شود.

اعضای هیأت علمی پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

ارتباط با پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی
نام مرکز: پژوهشگاه مطالعات فرهنگی، اجتماعی و تمدنی نوع مرکز: پژوهشگاه دولتی استان: تهران شهر: تهران آدرس: خیابان پاسداران، خیابان شهید مومن نژاد (گلستان یکم)، پلاک ۱۲۴، پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وبسایت دانشگاه: https://iscs.ac.ir/ شماره تلفن: 021- 22570666- 22570777 شماره فکس: 021-22570722
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران