موسسه آموزش عالی علم و فنآوری شمس در یک نگاه

۱۰۰ کل مقالات داخلی ۰ کل مقالات ISI ۰ کل مجلات ۱ کل کنفرانسها ۴۲۰ کل دانشجویان ۶۰ کل اساتید ۹ قدمت دانشگاه به زودی طرحهای پژوهشی غیر از داده های تعداد دانشجویان و تعداد اساتید دانشگاه که به صورت دستی از سایت دانشگاه و یا آمار منتشر شده موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی استخراج شده است سایر داده ها به صورت خودکار و بر اساس پایش ماشینی بروی مقالات نمایه شده از کنفرانسها و ژورنالهای کشور و یا پایگاههای بین المللی صورت می پذیرد. در صورتی که مغایرتی در داده های واقعی و آمار اعلام شده از روی این سایت ملاحظه می نمایید، می توانید از طریق بخش ارتباط با ما با کارشناسان سیویلیکا برای رفع مغایرت ارتباط بگیرید.

رتبه موسسه آموزش عالی علم و فنآوری شمس در سالهای اخیر

دغدغه اصلی محققان موسسه آموزش عالی علم و فنآوری شمس در سال ۱۳۹۶ موضوع حسابداری مدیریت و بیمه پارسیان بوده است.
توضیح نمودار رتبه بندی سالانه

نمودار زیر رتبه (Rank) موسسه آموزش عالی علم و فنآوری شمس را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات موسسه آموزش عالی علم و فنآوری شمس در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است.
هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود.
با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال ۱۳۹۷ نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.نمودار سالانه مقالات موسسه آموزش عالی علم و فنآوری شمس به تفکیک مقالات کنفرانسی و ژورنالی

توضیح نمودار سالانه تولید مقالات علمی

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران موسسه آموزش عالی علم و فنآوری شمس در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران موسسه آموزش عالی علم و فنآوری شمس می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI منتشر شده توسطموسسه آموزش عالی علم و فنآوری شمس

توضیح نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران موسسه آموزش عالی علم و فنآوری شمس در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران موسسه آموزش عالی علم و فنآوری شمس می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار کنفرانسهای برگزار شده و شماره نشریات منتشره موسسه آموزش عالی علم و فنآوری شمس

توضیح نمودار کنفرانسها و ژورنالها

نمودار زیر شامل دو سری داده است. سری اول، تعداد کنفرانسهایی که موسسه آموزش عالی علم و فنآوری شمس در هر سال برگزار نموده است و سری دوم شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.همکاران استراتژیک علمی موسسه آموزش عالی علم و فنآوری شمس

توضیح نمودار همکاران استراتژیک علمی

تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران موسسه آموزش عالی علم و فنآوری شمس با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

نمودار چگالی موضوعات مهم پژوهشی موسسه آموزش عالی علم و فنآوری شمس

توضیح نمودار چگالی موضوعات پژوهشی

عمده محورها و کلیدواژه های علمی مورد بحث توسط پژوهشگران موسسه آموزش عالی علم و فنآوری شمس در مقالات تولیدی سال 1396 به صورت زیر می باشد. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند.
یعنی دغدغه اصلی محققان 1396 موضوع حسابداری مدیریت و بیمه پارسیان می باشد.

موسسه آموزش عالی غیر دولتی- غیر انتفاعی علم و فن آوری شمس پس از حدود 6 سال تمهید مقدمات٬ بر اساس مجوز های شماره 22/13282 مورخ 1386/7/30 و شماره 22/7591 مورخ 1388/5/7 شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم٬ تحقیقات و فناوری تاسیس گردید. لازم به ذکر است که این موسسه عملا فعالیت خود را در سال 1387 با پذیرش تعداد 170 دانشجو در رشته های حسابداری و امور بیمه٬ در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته شروع نموده است.

اساسنامه موسسه در جلسه مورخ 1388/3/9 شورای گسترش آموزش عالی تصویب و طی ابلاغیه شماره 22/9091 مورخ 1388/6/4 مقام عالی وزیر علوم٬ تحقیقات و فناوری ابلاغ، و احکام اعضای دوره اول هیات امنای موسسه بر اساس ماده 8 اساسنامه و حکم نماینده محترم مقام عالی وزیر علوم٬ تحقیقات و فناوری بر اساس مفاد بند 2 همان ماده صادر شده است.

در حال حاضر دکتر محمد مقدم واحد، رییس موسسه می ­باشند .