آرم پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

نوع مرکز: پژوهشگاه دولتی

استان: تهران

شهر: تهران

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در سال 1373 تاسیس شده است. در حال حاضر 453 دانشجو و 72 استاد در این مرکز مشغول فعالیت می باشند.بر اساس تحلیلهای انجام شده این مرکز تاکنون 350 مقاله علمی در نشریات و همایشهای داخلی منتشر نموده است.پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی صاحب امتیاز و ناشر 20 مجله تخصصی است و تا کنون 2 همایش توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شده است. علاوه بر این تاکنون 49 مقاله معتبر بین المللی نیز از این مرکز استخراج شده است. اطلاعات و آمار دقیقتر از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی را می توانید در زیر مشاهده نمایید.در سال 1397 پژوهشگران پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بیشترین مقالات خود را با کلیدواژه های «سواد رسانه ای» و «فضای سایبری» منتشر نموده اند.

کل مقالات داخلی
350
کل مقالات ISI
49 مقاله
کل مجلات
20 ژورنال
کل کنفرانسها
2 همایش
کل دانشجویان
453 نفر
کل اساتید
72 نفر
مساحت (مترمربع)
وارد نشده است
طرح های پژوهشی
به زودی
کارآفرینی و نوآوری
به زودی

رتبه‌ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

نمودار مقابل رتبه (Rank) پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است. هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود. با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال 1398 نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.

مقالات داخلی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی تاکنون 350 مقاله در همایشها و نشریات داخلی منتشر نموده است. که از این تعداد 235 مقاله ژورنالی و 115 مقاله کنفرانسی می باشد. نمودار مقابل تعداد سالانه مقالات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی را به تفکیک مقالات ژورنالی و کنفرانسی نمایش می دهد.
در لیست زیر تعدادی از آخرین مقالات نمایه شده از پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی نمایش داده می شود. که از طریق لیست سالانه می توانید به کل مقالات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی دسترسی داشته باشید.

لیست مقالات داخلی
نمودار مقالات بین‌المللی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس و پابمد، تاکنون 49 مقاله توسط پژوهشگران پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در این نمایه سازهای بین المللی ثبت شده است. نمودار روبرو آمار سالانه مقالات بین المللی منتشر شده توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی را نمایش می دهد.
با استفاده از لیست سالانه زیر، می توانید به صورت کامل لیست مقالات هر ساله را مشاهده نمایید.

لیست مقالات بین‌المللی
همایش‌ها و کنفرانس‌های پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی

برگزاری رویدادها و همایشهای علمی، یکی از معیارهای اصلی بررسی جایگاه و سطح فعالیت هر مرکز علمی است. نمودار روبرو تعداد همایشها و کنفرانسهای برگزار شده توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی را نمایش می دهد.
بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه همایشهای ایران تاکنون 2 همایش توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شده است. لیست همه همایشها

ژورنال‌ها و نشریات علمی

نشریات و مجلات علمی تخصصی که در دانشگاهها به چاپ می رسند، یکی از معتبرترین منابع برای نشر آخرین دستاوردهای علمی هستند. بر اساس داده های ثبت شده در پایگاه مرجع مجلات ایران پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ناشر 20 ژورنال علمی معتبر است.
نمودار روبرو تعداد شماره های ژورنالهای پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی که در پایگاه سیویلیکا نمایه شده و مورد تحلیل علم سنجی قرار گرفته اند را نمایش می دهد.

لیست همه نشریات
همکاران استراتژیک

بر اساس تحلیل داده های هم پژوهشی مقالات منتشر شده توسط پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در کنفرانسها و نشریات داخلی، تاکنون این مرکز 150 مقاله مشترک با 47 مرکز علمی داشته است.
تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

موضوعات مهم پژوهشی

کلیه مقالات هر مرکز علمی تحلیل محتوایی می شوند. بر اساس تحلیلهای انجام شده در سال 1397 محورهای اصلی مقالات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی به صورت نمودار مقابل بوده است. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند. تحلیل محتوایی مقالات علمی یک مرکز نشان دهنده جهت اصلی تحقیقات پژوهشی در آن مرکز است و به سیاستگذاران پژوهشی کمک میکند تا برای سالهای آتی برنامه ریزی نمایند.
یعنی دغدغه اصلی محققان پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در سال 1397 موضوع سواد رسانه ای و فضای سایبری می باشد.

موضوعات داغ پژوهشی

بر اساس تحلیلهای محتوایی صورت گرفته بر روی مقالات تولیدی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در سال 1397 موضوعات و کلیدواژه های زیر بیشتر مورد توجه پژوهشگران و محققان پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بوده است.

اعضای هیأت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
    تاکنون هیچ عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در پایگاه سیویلیکا صفحه تخصصی ایجاد نکرده است. با ایجاد صفحه تخصصی به صورت خودکار در این صفحه نمایش داده می شود.

اعضای هیات علمی که در پایگاه سیویلیکا صفحه رزومه علمی دارند، به صورت خودکار در صفحه دانشگاه نمایش داده می شوند. شما هم می توانید هم اکنون علاوه بر ایجاد صفحه رزومه تخصصی خود در سیویلیکا، در صفحه دانشگاه خود در یونیرف نمایش داده شوید.

دانشجویان پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
ارتباط با پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی
نام مرکز: پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی نوع مرکز: پژوهشگاه دولتی استان: تهران شهر: تهران آدرس: بزرگراه کردستان - خیابان دکتر صادق آئینه وند (۶۴غربی)- کدپستی :۱۴۳۷۷۷۴۶۸۱ وبسایت دانشگاه: http://www.ihcs.ac.ir/ شماره تلفن: ۸۸۰۴۶۸۹۱ - ۸۸۰۴۶۸۹۲ - ۸۸۰۴۶۸۹۳ شماره فکس:
پایگاه مرجع دانشگاههای ایران

همه حقوق برای پایگاه مرجع دانشگاههای ایران محفوظ است - پایگاه مرجع دانشگاههای ایران