دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهر ری در یک نگاه

۲۵۸۱ کل مقالات داخلی ۱۶۵ کل مقالات ISI ۵ کل مجلات ۷ کل کنفرانسها ۱۴۹۳۵ کل دانشجویان ۶۵ کل اساتید ۳۷ قدمت دانشگاه به زودی طرحهای پژوهشی غیر از داده های تعداد دانشجویان و تعداد اساتید دانشگاه که به صورت دستی از سایت دانشگاه و یا آمار منتشر شده موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی استخراج شده است سایر داده ها به صورت خودکار و بر اساس پایش ماشینی بروی مقالات نمایه شده از کنفرانسها و ژورنالهای کشور و یا پایگاههای بین المللی صورت می پذیرد. در صورتی که مغایرتی در داده های واقعی و آمار اعلام شده از روی این سایت ملاحظه می نمایید، می توانید از طریق بخش ارتباط با ما با کارشناسان سیویلیکا برای رفع مغایرت ارتباط بگیرید.

رتبه دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهر ری در سالهای اخیر

دغدغه اصلی محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهر ری در سال ۱۳۹۶ موضوع آموزش و خلاقیت بوده است.
توضیح نمودار رتبه بندی سالانه

نمودار زیر رتبه (Rank) دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهر ری را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهر ری در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است.
هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود.
با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال ۱۳۹۷ نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.نمودار سالانه مقالات دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهر ری به تفکیک مقالات کنفرانسی و ژورنالی

توضیح نمودار سالانه تولید مقالات علمی

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهر ری در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهر ری می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI منتشر شده توسطدانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهر ری

توضیح نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهر ری در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهر ری می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار کنفرانسهای برگزار شده و شماره نشریات منتشره دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهر ری

توضیح نمودار کنفرانسها و ژورنالها

نمودار زیر شامل دو سری داده است. سری اول، تعداد کنفرانسهایی که دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهر ری در هر سال برگزار نموده است و سری دوم شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.همکاران استراتژیک علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهر ری

توضیح نمودار همکاران استراتژیک علمی

تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهر ری با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

نمودار چگالی موضوعات مهم پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهر ری

توضیح نمودار چگالی موضوعات پژوهشی

عمده محورها و کلیدواژه های علمی مورد بحث توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهر ری در مقالات تولیدی سال 1396 به صورت زیر می باشد. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند.
یعنی دغدغه اصلی محققان 1396 موضوع آموزش و خلاقیت می باشد.

تاریخچه واحد

  دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری فعالیت خود را در خرداد ماه سال ۱۳۶۴بنا به تقاضای مردمی و پیشنهاد آیت ا... غیوری نماینده ولی فقیه در شهرری کار خود را در یک دفتر استیجاری ۳۰۰ متری واقع در طبقه فوقانی مسجد فیروز آبادی شهرری با اعلام آمادگی پذیرش ۱۰۰نفر دانشجو در چهار رشته الهیات در مقطع کارشناسی، کشاورزی، الکترونیک و مکانیک در مقطع کاردانی پس از معرفی حدود ۶۲ دانشجو در دبیرستان جدیدالاحداث شهید با هنر آغاز کرد.

به کمک مسئولین محترم سازمانها و ارگانها پس از گذشت اندکی، موفق به اجاره قسمتهایی از ساختمان اداری مجتمع کارخانه سیمان ری شد که این ساختمان بعدها با وقف ساختمان شماره دو توسط مرحوم پورغدیری واقع در بزرگراه فدائیان اسلام، خیابان کبریت سازی به شماره یک معروف شد.

بر اساس آمارهای موجود در بهمن سال ۱۳۶۸ کل متراژ زمین ساختمان شماره یک ، ۱۷ هزار مترمربع و ساختمان شماره دو حدود ۱۰ هزار متر مربع بوده است. که از این میزان حدود ۲۰ درصد معادل ۳۵۰۰متر مربع زیر بنای ساختمان شماره یک و حدود ۶۵ درصد معادل ۶۵۰۰ متر مربع زیر بنای ساختمان شماره دو بوده است. تعداد کل کلاسهای واحد در آن زمان ۱۹ کلاس بود. در آن محدوده زمانی شماره دو به عنوان سالن ورزشی و سالن امتحانات مورد استفاده قرار می گرفت و در فاصله سال ۱۳۶۸تا بهمن ۱۳۷۲زیر بنای ساختمان شماره یک حدود ۳۰ درصد رشد یافته و از ۳۵۰۰ متر مربع به ۵۰۰۰ متر مربع افزایش یافته است.

همچنین ساختمان شماره دو نیز حدود ۲۰ درصد رشد یافته است و از ۶۵۰۰ متر مربع به حدود ۸۰۴۶متر مربع افزایش پیدا کرد. تعداد کل کلاسهای درسی پس از توسعه فضاها ۵۴ کلاس بود که از این تعداد ۱۹ کلاس در واحد شماره یک  و ۳۵ کلاس در واحد شماره دو وجود داشت. لازم به توضیح است در این دوره از سایر امکانات رفاهی دانشگاه می توان به مواردی از قبیل آزمایشگاه و کارگاه های تخصصی، سلف سرویس ( در مجموع ۸۵۰ متر مربع ) ، مراکز ورزشی اشاره کرد. 

همچنین در سال ۱۳۷۷به دنبال برنامه ریزی های وسیعی که در زمینه توسعه فضای آموزشی، رفاهی، زیربنایی و ... به مورد اجرا گذاشته شد، زمین مجتمع یادگار امام (ره) در جوار حرم مطهر امام راحل خریداری و از ۵ دیماه ۱۳۷۷این مجتمع در زمینی با مساحت ۳۰ هکتاری با ساخت  و سازهای اولیه فعالیت خود را آغاز کرد.

وضعیت کنونی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) دارای مرکز تحقیقات - پژوهشی و فرهنگی شامل: مرکز رشد، مرکز آموزش نیروی انسانی ، مرکز IT، کتابخانه دیجیتال و نمازخانه مرکزی می باشد.این واحد دارای سوله های آموزشی، کارگاه ها و آزمایشگاه های مجهز بوده و دارای  ۲۴۰۰۰ دانشجو  در  ۲۰۲ گرایش در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد  و دکتری در  هفت دانشکده مصوب ( علوم انسانی،  فنی مهندسی، آموزش معلمان، علوم پایه، هنر و معماری، مدیریت و حسابداری و  مهندسی برق (شهدای هسته ای ) می باشد. این واحد دانشگاهی با در بر داشتن ۴ نمازخانه، ۲ سالن ورزشی، بیش از ۱۷۴هزار جلد کتاب، ۴سالن غذاخوری و رستوران اقدام به تربیت بیش از ۸۰ هزار دانش آموخته نموده و به سهم خویش نقش موثری در پیشبرد اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی و تقویت بنیان توسعه پایدار داشته است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری به عنوان قطب علمی شبکه های ارتباطی و حمل و نقل شناخته شده است و در این راستا حرکت های جدیدی را درجهت تبدیل شدن به دانشگاه حل مساله آغاز کرده است.